Bledi Mane: Armina Mevlani e do Zenin sa ç'dua unë Zogun, shtiren për interesa

Postuar: 25/05/2018 - 12:28

Bledi Mane njihet si një gazetar i drejtpërdrejtë. I ftuar në emisionin Ditë e Re, mes batutave dhe humorit, foli për marrëdhënien midis Armina Mevlanit dhe djalit të ish-kryeministri Sali Berisha, Shkëlzen Berisha.

Mane tha se çifti i famshëm nuk e dashuron njëri-tjetrin, por 'shtiren' në publik për interesa të caktuara.

Gazetari tha se Armina është një femër që thotë atë që mendon dhe se është produkt i nevojshëm i tranzicionit në Shqipëri.

Bledi Mane: "Armina lexohet. Çfarëdo lloj gjëje që mund të shkruash për Arminën lexohet. E di budallallëkun e saj, naivitetin e saj. Është një femër që atë që mendon e shpreh. I ngordhi macja apo qeni dhe kishte nxjerrë shalën e saj me një fustan të zi. Atë ndjeu dhe atë bëri, dhe kjo vlerësohet, nuk shtiret. 

Ose ishte dasma mbretërore e Princ Harryt dhe t'i dëgjoje vlerësimet e BBC-së që ka skuadra të tëra me gazetarë profesionistë, që nuk di të bëjnë lajka dhe ti kishe kritikën e Arminës që fliste për fustanin e princeshës e shante Armina, ndërsa BBC e vlerësonte. 

Mirëpo është budallallëk i padëmshëm, nuk i prish punë njeriu. 

Ajo i duhet këtij tranzicioni në Shqipëri është produkt i këtij tranzicioni, bën sikur dashuron atë të shkretin, ai intereson për arsye të tjera që ja unë kam një njeri në krah."

Dajana Shabani: "Po edhe mund të duhen".

Bledi Mane: "Edhe unë me zogun duhemi, por duhemi në mënyrë...." (qesh)

/Ora News/

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rusia ndez alarmin e kuq për mungesë birre, pijen e preferuar të tifozëve në këtë Kupë Bote.

Sipas një studimi të kryer nga Universiteti i Rochester, Nebraska-Linkoln dhe Notredame marrëdhënia mes vëllezërve dhe motrave i mbron fë

   Ky është momenti tronditës kur një vajzë hyri pa ftuar në dasmën e të dashurit të saj me një grua tjetër, duke ecur drejt altarit.

   Brejtësit e tërbuar kanë bastisur bankomatin e një banke në Indi, duke ngrënë mijëra dollarë kartëmonedha.

   Një incident gjatë lojës se kriketit, ka zbuluar sëmundjen e kancerit.

  Janë bërë shpesh virale në rrjetet sociale videot e prezantueseve të motit nëpër botë të cilat shfaqen super seksi.

   Aktorja e njohur Rudina Dembacaj ka publikuar në rrjete sociale një foto mjaft të ëmbël nga pushimet e saj.

   Ish-presidenti i Brazilit, Luis Inacio Lula da Silva, që më 7 prill është çuar pas hekurave të burgut, me një dënim 12 vjet në Coritib

   Gjithnjë e më shumë meshkuj vendosin që pas martesës të mos mbajnë unazë dhe ndër ta janë edhe meshkujt më të fuqishëm të botës

   Kapelja që mbante Napoleon Bonaparti në betejën e Vaterlosë është shitur për 400 mijë dollarë në një ankand në Lyon të Francës.