Bonnie dhe Clyde, pamjet tragjike të vrasjes së çiftit të famshëm

Postuar: 07/12/2017 - 09:48

Ata janë çifti më i njohur në histori për dashurinë që kishin për njëri-tjetrin dhe për krimet e pafundme që bënin së bashku në Amerikën e viteve 1930 duke kryesuar edhe listën e personave më të kërkuar për një kohë të gjatë në SHBA.

Por dashuria e Bonnie dhe Clyde nuk i mbrojti nga plumbat e policisë, të cilët nuk u kursyen aspak ndaj tyre. Pasi i shpëtuan disa aksioneve të policisë për t’i kapur, fati nuk ishte me ta në 1934-ën, ku policia qëlloi ndaj tyre 107 plumba në më pak se 2 minuta.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Është padyshim një nga artistët më virtuozë të skenës shqiptar dhe një fakt e ka ka treguar gjithnjë.

   Jep dorëheqje ministrja e Drejtësisë në Norvegji Sylvi Listhaug.

   Deputetja e Durrësit Milva Ikonomi është shprehur gjatë ditës së sotme në "Pasdite në Top Channel" për disa detaje të bukura të së shk

   Ish-banorja e Big Brother Rike Roci, është rikthyer në Shqipëri për të qenë sërish pjesë e spektaklit “Dancing With the Stars”.

Një ish-miss Bum Bum ka hedhur në gjyq Cristiano Ronaldon pasi pretendon se ai është tallur dhe e ka abuzuar seksualisht.

Futbollisti zviceran Valon Behrami dhe skiatorja zvicerane Lara Gut duket se kanë gjetur njëri-tjetrin.

I ftuar në spektaklin më të ri në Tv Klan “Në Kurthin e Piter Pan”, aktori i humorit dhe prezantuesi Ermal Mamaqi i është rikthyer edhe n

Meghan Markle ka treguar se ka një stil të rafinuar në të veshur, por jo çdokush mund ta ketë nëse nuk ka një buxhet të mirë.

Një modele është në paraburgim për shkak se u hodh nga kati i gjatë i dhomës së hotelit për ti shpëtuar një burri që ishte përpjekur për

Një vajzë 18-vjeçare është vrarë nga celulari i saj, pasi pajisja shpërtheu ndërkohë që ajo ishte duke folur.