Për çfarë ka nostalgji kryebashkiaku Dako?! (FOTO)

Postuar: 12/01/2018 - 19:47

   Një ish-nxënës i dikurshëm i gjimnazit “Gjergj Kastrioti”, sot kryetar bashkie i qytetit.

Në 50-vjetorin e shkollës së mesme “Gjergj Kastrioti”, kryebashkiaku Vangjush Dako ka rrëfyer para të pranishmëve se ndjen nostalgji për kohën kur ishte nxënës, për maturën 1985, kohë kur ai mbaroi shkollën e mesme.

Fjala e plotë e kryebashkiakut Dako:  

Në këtë 50 vjetor të shkollës së mesme që mban emrin e heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti, që përkon me vitin e Skënderbeut.

Kam nostalgji të madhe për kohën kur isha nxënës në këtë shkollë, matura 1985, për ambientin e shkëlqyer dhe për të gjithë profesorët e mrekullueshëm.

Dua t’i uroj suksese të gjithë nxënësve të kësaj shkolle, brezit të ardhshëm, dua të falenderoj trupën që punon sot në këtë shkollë që po e ruan standartin e kësaj shkolle. Jam i sigurt që kjo shkollë do të vazhdojë të nxjerrë njerëz të zotë, njerëz të mirë të cilët do t’i shërbejnë këtij qyteti sepse vetëm duke punuar të gjithë së bashku, duke i dhënë stafetën njëri tjetrit, ne mund ta zhvillojmë këtë qytet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Është padyshim një nga artistët më virtuozë të skenës shqiptar dhe një fakt e ka ka treguar gjithnjë.

   Jep dorëheqje ministrja e Drejtësisë në Norvegji Sylvi Listhaug.

   Deputetja e Durrësit Milva Ikonomi është shprehur gjatë ditës së sotme në "Pasdite në Top Channel" për disa detaje të bukura të së shk

   Ish-banorja e Big Brother Rike Roci, është rikthyer në Shqipëri për të qenë sërish pjesë e spektaklit “Dancing With the Stars”.

Një ish-miss Bum Bum ka hedhur në gjyq Cristiano Ronaldon pasi pretendon se ai është tallur dhe e ka abuzuar seksualisht.

Futbollisti zviceran Valon Behrami dhe skiatorja zvicerane Lara Gut duket se kanë gjetur njëri-tjetrin.

I ftuar në spektaklin më të ri në Tv Klan “Në Kurthin e Piter Pan”, aktori i humorit dhe prezantuesi Ermal Mamaqi i është rikthyer edhe n

Meghan Markle ka treguar se ka një stil të rafinuar në të veshur, por jo çdokush mund ta ketë nëse nuk ka një buxhet të mirë.

Një modele është në paraburgim për shkak se u hodh nga kati i gjatë i dhomës së hotelit për ti shpëtuar një burri që ishte përpjekur për

Një vajzë 18-vjeçare është vrarë nga celulari i saj, pasi pajisja shpërtheu ndërkohë që ajo ishte duke folur.