Dedikimi për Françesk Radin: Të duartrokasin ata që të ngulën thikën pas shpine

Postuar: 26/12/2017 - 22:07

   Përmes një postimi në Instagram, këngëtarja dhe aktorja Rozana Radi ka përkujtuar xhaxhain e saj të ndarë nga jeta pak kohë më parë, këngëtarin Francesk Radi.

Rozana shkruan se këngëtarin e ndjerë po e duartrokasin nga salla e pallatit të Koncerteve, e cila është e njëjta sallë ku i ngulën thikën pas shpine.

Statusi i plotë: 

I shikon? Duartrokasin per ty salla e pallatit te koncerteve, e njejta salle ku ty te ngulen thiken pas shpine disa here. Eshte e njejta salle ku publiku te duartrokiste e kendonte bashke me ty. Mbrem degjuam muziken tende “Biçikleten”qe ti e doje aq shume por nuk patem fatin te te degjonim zerin. Jo se nuk e kemi zerin tend por sepse ti nuk do lejoje kurre te kendoje ne nje cd ne pallatin e koncerteve.
Franko, eshte nata e krishtindjes dhe eshte viti i pare qe ti nuk do te jesh mè me kitarren tende ne tavolinen tone te madhe. Eshte e veshtire eshte aq e veshtire sa tek shkruaj me mblidhet nje lemsh ne gryke. Por ne me zerin qe na dridhet do kendojme kenget e tua dhe do falenderojme Zotin qe na bekoj me nje njeri si ti ne jeten tone. Gezuar Krishtlindjen Franko. Te duam shume

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Kur Papa Françesku puthi vogëlushen Gianna Masciantonio në vitin 2015, shumë e panë si një sinjal inkurajues, pasi ajo ishte diagnosti

   Dy shtetas koreano-veriorë, nënë e bir janë takuar me njëri-tjetrin për të parën herë pas 68 vitesh.

   Ata duken një çift ideal dhe historia e tyre ngjan si në përralla. Një princ që dashurohet me një vajzë të thjeshtë të universitetit.

Nëse një çift ndahet në stinën e verës, duke prishur planet që kishin bërë së bashku për pushime, sipas ekspertëve, duhet të veprojnë kës

MTV's Video Music Awards rikthehet mbrëmjen e kësaj të hëne (20 gusht) në Radio City Music Hall në New York.

Njerëzve në Venezuelë u duhen shuma të jashtëzakonshme parash për të blerë disa ushqime bazë, pasi inflacioni në këtë vend ka dalë jashtë

Bizhuteritë janë një pjesë e rëndësishme e jona. Shumë prej tyre kanë kuptime të veçanta por edhe koleksionohen.

Bllokimi i veshit është një ndjenjë e bezdisshme sidomos tani që në stinën e verës mund të ndodhë më shpesh nga plazhi.

Donald Trump po e mban peng Melanian me kërcënimin se do ta depërtonte nga Amerika nëse do të kërkonte divorcin.

Dhjetë orë makth, dhjetë orë duke luftuar për jetën e saj në detin e Adriatikut gjatë natës, atmosferë e një filmi horror.