Dita më depresive e vitit po afron

Postuar: 11/01/2018 - 13:34

E hëna e tretë e janarit konsiderohet si dita më e dëshpëruar e vitit dhe quhet e hëna e kaltër.

E quajtur "Blue Monday", për 2018-ën, është e hëna e 15 Janarit.

Braktisja e rezolutave të Vitin e Ri, kushtet e motit dhe borxhet pas Krishtlindjeve luajnë të gjitha një rol në atë se si ndihemi në këtë kohë të vitit.

Por çfarë është Blue Monday?

Ajo konsiderohet gjerësisht si një ditë e zymtë dhe shumë zgjedhin që të qëndrojnë në shtëpi dhe të bëjnë aktivitete sa më shplodhëse e argëtuese për ta kaluar këtë 24 orësh.

Ajo u shpik nga një kompani reklamash, por është kthyer në një event të përvitshëm, si një mundësi për të sfiduar fatin dhe parashikimet dhe për të bërë gjithçka për t’ia kaluar sa më mirë… duke mposhtur kështu zymtësinë që e shoqëron.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Aktorja e njohur Rudina Dembacaj ka publikuar në rrjete sociale një foto mjaft të ëmbël nga pushimet e saj.

   Ish-presidenti i Brazilit, Luis Inacio Lula da Silva, që më 7 prill është çuar pas hekurave të burgut, me një dënim 12 vjet në Coritib

   Gjithnjë e më shumë meshkuj vendosin që pas martesës të mos mbajnë unazë dhe ndër ta janë edhe meshkujt më të fuqishëm të botës

   Kapelja që mbante Napoleon Bonaparti në betejën e Vaterlosë është shitur për 400 mijë dollarë në një ankand në Lyon të Francës.

Situatat e vështira gjatë transmetimeve live janë të pashmangshme por ajo që i ka ndodhur një gazetarje mund të ketë qenë tepër shokuese

Një bionde e bukur, e cila në mediat ruse u përshkrua si tifozja më seksi e Botërorit, është identifikuar si një yll i filmave porno.

Kanye West akuzohet se ka vjedhur punën e një artisti tjetër, këtë herë gjatë xhirimeve për fushatën e tij të modës Yeezy.

   Një adoleshent, i cili u qëllua në kokë nga një përplasje me armë të ndodhur në Chicago, shtangu shërbimet e emergjencës dhe policinë,

   Noizy është një prej artistëve shqiptarë që ka pas vetes shumë fansa.

   Një video që është bërë virale në rrjet tregon një peshkaqen shumë pranë bregut të detit në Salento, në plazhin San Foca, që ndodhet p