Dita më depresive e vitit po afron

Postuar: 11/01/2018 - 13:34

E hëna e tretë e janarit konsiderohet si dita më e dëshpëruar e vitit dhe quhet e hëna e kaltër.

E quajtur "Blue Monday", për 2018-ën, është e hëna e 15 Janarit.

Braktisja e rezolutave të Vitin e Ri, kushtet e motit dhe borxhet pas Krishtlindjeve luajnë të gjitha një rol në atë se si ndihemi në këtë kohë të vitit.

Por çfarë është Blue Monday?

Ajo konsiderohet gjerësisht si një ditë e zymtë dhe shumë zgjedhin që të qëndrojnë në shtëpi dhe të bëjnë aktivitete sa më shplodhëse e argëtuese për ta kaluar këtë 24 orësh.

Ajo u shpik nga një kompani reklamash, por është kthyer në një event të përvitshëm, si një mundësi për të sfiduar fatin dhe parashikimet dhe për të bërë gjithçka për t’ia kaluar sa më mirë… duke mposhtur kështu zymtësinë që e shoqëron.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Duhet të jesh i dëshpëruar për të pirë gjak kobre në mënyrë që të mbijetosh.

   Keltët e lidhnin çdo periudhë të vitit me një pemë të ndryshme.

   Në transmetimet e drejtpërdrejta sigurisht që ndodhin edhe momente të sikletshme, të cilat nuk parashikohen në skenar.

   Legjenda e reperit Grime Stormin nuk ka mund dot të mposhtë betejën me kancerin.

   Ditën e sotme disa nga portalet e huaja shkruan se aktori i njohur Sylvester Stallone kishte ndërruar jetë.

   Kishte shkuar të bënte pazar së bashku me bashkëshortin në një qendër tregtare në Baraccola, Itali, por ka gjetur vdekjen nga pica.

Nuk ka rëndësi nëse jeni një milioner apo klasë e mesme, gjithmonë ka hapësirë për të përmirësuar financat tuaja.

Kafshët shtëpiake ndihmojnë në kurimin e çrregullimeve psikologjike, raporton një studim i fundit nga Universiteti i Liverpool-it në Mbre

Të qënurit vetëm pa një partner/e ka të mirat e saj, ndaj të gjithë ju që jeni single, hidhini një sy këtij lajmi!