Durrës, bën vetëgjyqësi me celular!

Postuar: 13/06/2018 - 20:18

   Konfliktet mes personave të ndryshëm, zgjidhen në forma të ndryshme, nga ato me arritjen e mirëkuptimit mes palëve deri tek ato me vetëgjyqësi apo me përdorimin e forcës.

Rasti i mëposhtëm fatmirësisht është mbyllur deri diku në mënyrë paqësore, pasi i vetmi që e ka “pësuar” është celulari që është marrë peng.

Sipas policisë, ngjarja është regjistruar një ditë më parë në lagjen nr.5 në Durrës.

“Më datë 12.06.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për shtetasin I.V., vjeç 52, banues në Durrës, pasi dyshohet se në lagjen nr. 5, me vetëgjyqësi, i ka marrë celularin, shtetasit A.Z., vjeç 55, banues në Durrës. Neni 277 i Kodit Penal”, njofton policia.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Kim Kardashian pothuajse rrezikoi duke zbuluar pak më shumë se ç'duhet me veshjen fosforeshente seksi kur doli me miqtë për darkë.

   Kryeministri Edi Rama postoi pak ditë më parë një video në rrjetet sociale ku shfaqej te berberi.

   Një në tre planete jashtë sistemit diellor, që janë më të mëdha se Toka, përmbajnë ujë, thuhet nga studimi i ri që është kryer.

   Gjashtë fëmijët e tyre, biologjikë dhe të birësuar, kanë qenë gjithmonë më të rëndësishmit në jetën e tyre.

   Fati mund të tregohet bujar me dikë, por jo të gjithë dinë ta vlerësojnë.

   Rreth dy milionë vetë kanë marrë pjesë në anketimin në internet, që nisi më 4 korrik dhe u mbyll më 16 gusht.

   Një martesë, lidhja e një çifti të ri është kurorëzuar në Amfiteatrin e Durrësit.

   Pasi arriti të fitonte betejat me gjykatat, ku iu kthye edhe liria, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri tashmë shfaqet i qetë duke

   Ish-presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga është bërë shpesh pjesë e shtypit edhe për jetën e saj private.

   Teleskopi Hapësinor Hubble ka kapur një nga pamjet më të mëdha panoramike të universit, njoftoi agjencia hapësinore amerikane NASA.