E dashura i kushton një dedikim Ermal Metës pas suksesit në Sanremo

Postuar: 12/02/2018 - 21:47

   Ermal Meta vazhdon të jetë personazhi më i përfolur në Itali pas triumfit në Festivalin ikonik të këngës, Sanremo.

Kënga “Non mi avete fatto niente”, të cilën 36-vjeçari e ka realizuar në bashkëpunim me Fabrizio Moron, u shpall më e mira në festivalin italian.

Dhe padyshim se suksesi i të dashurit e ka gëzuar edhe partneren e këngëtarit, Silvia Notargiacomo.

Ajo i ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të shprehur gëzimin dhe për ta uruar publikisht Ermalin.

“Këtu është lumturia: Janë të gjitha ato gjerat e vogla, të cilat i ke mirëpritur, ledhatuar, e që i ke dashur dhe të kanë sjelle këtu… ndërsa unë jam e lumtur me ty”, ka shkruar Silvia.

Postimin e saj, ajo e ka shoqëruar me një fotografi të partnerit të saj. Edhe pse çifti preferon ta mbajë larg mediave lidhjen e tyre, kësaj radhe e dashura e këngëtarit ka bërë përjashtim, duke qenë se është një sukses shumë i madh.

Notargiacomo është një drejtuese emisioni në radio, ndërsa ka lindur në kryeqytetin italian, Roma.

Rikujtojmë se falë fitores në Sanremo, Meta dhe Moro do të jenë përfaqësues të Italisë në ‘Eurovision 2018′ që do të mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mbretëresha Elisabeta II është nevrikosur keq kur ka zbuluar se detaje për të brendshmet e saj janë publikuar në një libër.

Kim është treguar e rezervuar me ndjekësit në Instagram dhe ka postuar foto të vajzës së vogël, Chicago, vetëm me filtra.

Përmbytjeve në Durrës, nuk i ka shpëtuar as nënkalimi i “Velierës”.

Në debatin e ditëve të fundit në lidhje me zhveshjen e moderatorëve në ekran, ka ndërhyrë dhe analisti Artur Zheji.

Një dhëndër i ri ka rënë në sy ditën e sotme me “batalionin” e makinave luksoze të markave më të shtrenjta dhe luksoze teksa merrte nusen

Andria Zafirakou, mësuese e artit dhe tekstilit nga shkolla e komunitetit Alperton në Brent, veriperëndim të Londrës, është vlerësuar si

Ajo sot është një ndër moderatoret më të pëlqyera të ekranit shqiptar, ndërsa prej rreth 10 vitesh ishte pjesë e televizionit “Top Channe

Kur vjen puna te syzet e diellit zakonisht bëhemi shumë tekanjozë.