Emocionet "tradhtojnë" gjimnazisten në Durrës, ja ç'ndodhi gjatë zbulimit të mozaikut (VIDEO)

Postuar: 12/01/2018 - 20:45

   Emocionet gjatë ceremonisë së organizuar me rastin e 50-vjetorit të gjimnazit “Gjergj Kastrioti” të Durrësit kanë “tradhtuar” një nxënëse të shkollës.

Ndërsa drejtoresha e gjimnazit Enkelejda Alizoti fton kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako të zbulojë mozaikun e Gjergj Kastriotit, gjimnazistja që ndodhej pranë tij tërheq me forcë flamurin, duke zbuluar surprizën në vend të kryebashkiakut.

Viti 2018 është shpallur viti i Skënderbeut dhe gjimnazi i Durrësit, që mban emrin e heroit kombëtar, kishte menduar ta përkujtonte kështu figurën e shquar historike të vendit tonë. 

M.B.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Është padyshim një nga artistët më virtuozë të skenës shqiptar dhe një fakt e ka ka treguar gjithnjë.

   Jep dorëheqje ministrja e Drejtësisë në Norvegji Sylvi Listhaug.

   Deputetja e Durrësit Milva Ikonomi është shprehur gjatë ditës së sotme në "Pasdite në Top Channel" për disa detaje të bukura të së shk

   Ish-banorja e Big Brother Rike Roci, është rikthyer në Shqipëri për të qenë sërish pjesë e spektaklit “Dancing With the Stars”.

Një ish-miss Bum Bum ka hedhur në gjyq Cristiano Ronaldon pasi pretendon se ai është tallur dhe e ka abuzuar seksualisht.

Futbollisti zviceran Valon Behrami dhe skiatorja zvicerane Lara Gut duket se kanë gjetur njëri-tjetrin.

I ftuar në spektaklin më të ri në Tv Klan “Në Kurthin e Piter Pan”, aktori i humorit dhe prezantuesi Ermal Mamaqi i është rikthyer edhe n

Meghan Markle ka treguar se ka një stil të rafinuar në të veshur, por jo çdokush mund ta ketë nëse nuk ka një buxhet të mirë.

Një modele është në paraburgim për shkak se u hodh nga kati i gjatë i dhomës së hotelit për ti shpëtuar një burri që ishte përpjekur për

Një vajzë 18-vjeçare është vrarë nga celulari i saj, pasi pajisja shpërtheu ndërkohë që ajo ishte duke folur.