Era Istrefi bën shqiponjën, a do ta “dënojë” FIFA?!

Postuar: 15/07/2018 - 21:23

   Edhe shqiptarët duhet të jenë krenar për finalen e këtij Botërori, ku në ceremoninë para ndeshjes ishte Era Istrefi, e cila interpretoi këngën zyrtare të Rusi 2018.

Era ishte shprehur më herët se momenti më i bukur i këtij Botërori ishte pikërisht kur Xhaka dhe Shaqiri i shënuan Serbisë. Por dy futbollistët e Zvicrës me origjinë shqiptare, u ndëshkuan me gjobë nga FIFA për festimin e tyre me simbolin e shqiponjës.

E si për ironi, tashmë shqiponja nuk mungoi as në finalen e Moskës. Era Istrefi ka publikuar një foto teksa bën simbolin e shqiponjës me duar në profilin e saj të “Instagramit”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Kim Kardashian pothuajse rrezikoi duke zbuluar pak më shumë se ç'duhet me veshjen fosforeshente seksi kur doli me miqtë për darkë.

   Kryeministri Edi Rama postoi pak ditë më parë një video në rrjetet sociale ku shfaqej te berberi.

   Një në tre planete jashtë sistemit diellor, që janë më të mëdha se Toka, përmbajnë ujë, thuhet nga studimi i ri që është kryer.

   Gjashtë fëmijët e tyre, biologjikë dhe të birësuar, kanë qenë gjithmonë më të rëndësishmit në jetën e tyre.

   Fati mund të tregohet bujar me dikë, por jo të gjithë dinë ta vlerësojnë.

   Rreth dy milionë vetë kanë marrë pjesë në anketimin në internet, që nisi më 4 korrik dhe u mbyll më 16 gusht.

   Një martesë, lidhja e një çifti të ri është kurorëzuar në Amfiteatrin e Durrësit.

   Pasi arriti të fitonte betejat me gjykatat, ku iu kthye edhe liria, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri tashmë shfaqet i qetë duke

   Ish-presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga është bërë shpesh pjesë e shtypit edhe për jetën e saj private.

   Teleskopi Hapësinor Hubble ka kapur një nga pamjet më të mëdha panoramike të universit, njoftoi agjencia hapësinore amerikane NASA.