Familja në det, hajdutët vjedhin 750 euro

Postuar: 18/06/2018 - 22:22

   Policia në Pejë është duke e hetuar vjedhjen e një shtëpie në Zahaq, derisa pronari Xhevdet Kelmendi ishte në pushim me familje. Ky i fundit ka dyshime se kush ka mundur t’i hyj në shtëpi e t’i marr stoli e para në vlerë prej 7500 euro.

Hajnat kishin hy brenda dhe e kishin demoluar shtëpinë.

Nuk dihet sa persona e kanë bërë këtë vepër por e kishin hallakatur mirë shtëpinë.

Të dielën kur u kthye ai kuptoi edhe çka i kanë vjedhur.

“Kemi shku te paratë. Paratë nuk i kemi gjetur një pjesë, s’është as arma e as municioni i armës. Nuk është as dukati’, shpjegoi ai për Klan Kosovën.

Kostoja e dëmit sipas pronarit kap vlerën e 7500 eurove.

E para ai është i gatshëm të jap edhe më.

“Çdo person që ofron informatë do ta ketë edhe shpërblimin’, thotë ai.

Kelmendi ka dyshimet e veta për hajnat pasi thotë se kanë ditë të lëvizin nëpër ato vende që nuk janë kapur nga kamerat.

“Kanë ardhë si komshi. Ne i kemi prit mirë dhe e kanë shfrytëzu rastin’, shtoi ai.

Rasti po hetohet nga policia.

Hetuesit nje ditë më parë morën të gjitha provat dhe pamjet e kamerave të sigurisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Vera Graboca dhe vajza e saj, Linda, kanë një marrëdhënie shumë të veçantë nënë e bijë, aq sa me njëra-tjetrën duken si dy shoqe të ng

   Rudina Magjistarari është një nga moderatoret më të dashura të publikut shqiptar. 

   Një trend i ri ka “pushtuar” Instagramin.

   Kreu i vendit është duke pushuar në jug të vendit këtë verë, dhe në rrjetet e tij sociale ai është shumë aktiv, duke ndarë me të gjith

   Këngëtarja Rita Ora po vazhdon që në mes te turneve të saj muzikore që ka në gjithë botën, të gjejë pak kohë për relaks.

   Një person i cili ishte zhdukur një javë më parë në malin St Helens të Anglisë, është gjetur i gjallë.

   Motra e Cristiano Ronaldos ka pikturuar portretin e familjes në restorantin e nënës së saj.

Një grua myslimane në Suedi ka fituar kompensim pas përfundimit të intervistës së saj të punës kur ajo nuk pranoi një shtrëngim duarsh.

Prodhuesi i birrës Corona, ‘Constellation Brands’ do të  japë 4 bilionë dollarë për prodhuesin kryesor të kanabisit më Kanada , Canopy Gr

Një 13-vjeçar i mbijetoi një goditje rrufeje potencialisht vdekjeprurëse, sepse mbante një skateboard.