Fiton 2 milionë euro në lotari brenda dy viteve

Postuar: 06/06/2018 - 22:24

   Një person nga Franca juglindore ka fituar lotarinë “My Million” për herë të dytë në më pak se dy vjet.

Një gjë e tillë sipas matematikanëve mund të ndodhë një në 16 trilionë.

Fituesi, emri i të cilit nuk u publikua, fitoi çmimin e tij të parë prej 1 milion euro në nëntor të viti 2016 dhe vazhdoi të luajë çdo javë, raporton BBC.

Muajin e kaluar ai fitoi çmimin e tij të dytë prej 1 milion euro.

Vendi në rajonin Haute – Savoie ku është blerë bileta tha se fituesi mezi kishte reaguar, duke shtuar: “Unë mendoj se ai është mësuar për të fituar”.

Matematikanë të cituar nga gazeta ‘Le Parisien’ thanë se shanset për të fituar ‘My Million’ një herë ishin rreth një në 19 milionë.

Muajin e kaluar një burrë australian fitoi një lotari lokale dy herë në javë, duke mbledhur më shumë se 1 milion dollarë çdo herë.

Organizatorët e lotarisë thanë se shanset për të fituar një herë ishin një në 1.845 milionë.

“Ne nuk e dimë askënd tjetër që ka fituar dy herë në javë”, tha Matt Hart, zëdhënësi i lotarisë ‘New South Wales’ për agjencinë e lajmeve AFP.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Turqi, ku është qëlluar për vdekje këngëtarja e njohur atje, Hacer Tulu.

   Policia ka arrestuar një person në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i cili akuzohet për vrasjen e reperit të njohur XXXTentacion pak d

Vrasja e qenve për mish është e paligjshme në Korenë e Jugut me vendimin e një gjykat tashmë.

Jolene Sher, një fizioterapiste britanike, thotë se takat e larta duhen përdorur nga femrat.

Në prag të Ditës Botërore të Refugjatit, Papa Francesku dhe Selia e Shenjtë në Vatikan ka nderuar emigrantin shqiptar Petrit Kozeli me ti

Rusia ndez alarmin e kuq për mungesë birre, pijen e preferuar të tifozëve në këtë Kupë Bote.

Sipas një studimi të kryer nga Universiteti i Rochester, Nebraska-Linkoln dhe Notredame marrëdhënia mes vëllezërve dhe motrave i mbron fë

   Ky është momenti tronditës kur një vajzë hyri pa ftuar në dasmën e të dashurit të saj me një grua tjetër, duke ecur drejt altarit.

   Brejtësit e tërbuar kanë bastisur bankomatin e një banke në Indi, duke ngrënë mijëra dollarë kartëmonedha.

   Një incident gjatë lojës se kriketit, ka zbuluar sëmundjen e kancerit.