Floriana Garo flet hapur: Isha më e lumtur në Shqipëri

Postuar: 14/11/2017 - 09:27

U bënë disa muaj tashmë që ish-moderatorja e “Jo vetëm modë” në Tv Klan, Floriana Garo, është larguar nga Shqipëria për t’u bashkuar me partnerin e saj që jeton dhe punon në Zvicër, Enis Daci. Zgjedhja e Florianës ka qenë për shkak të dashurisë, pasi në kushte të tjera, ajo nuk do të zgjidhte të largohej.

E ftuar në “Opinion”, në një speciale ku trajtohej tema e qëndrimit apo jo në Shqipëri, Floriana tha se ajo zgjodhi ta linte Shqipërinë vetëm për shkak të dashurisë.

“Unë e zgjodha një vend të huaj për dashurinë, jo sepse ishte një vend më i mirë”, tha ajo duke shtuar se dashuria është një arsye e fortë për ta “braktisur” vendin, por, megjithatë, këtu është më mirë, më rehat.

Për një jetë më të mirë ekonomikisht dhe për kushte më të mira jetese, të jetuarit jashtë është një zgjedhje e mirë, tha Floriana. Por pyetjes nëse është më e lumtur në Shqipëri apo në Zvicër, ajo iu përgjigj me sinqeritet: “Unë kam qenë më e lumtur në Shqipëri”.

Po atëherë pse nuk erdhi partneri të jetonte në Shqipëri? Kjo është çështje tjetër, nënvizoi Floriana. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një deputete në Kosovë është vendosur në qendër të komenteve të mediave për shkak të formave dhe fizikut të saj.

   Një grua nga Nju Xhersi ka marrë një nismë për të mbledhur më shumë se 290,000 dollarë për një të pastrehë, i cili përdori 20 dollarës

   Deri tani Arabia Saudite nuk kishte gjasa të ishte në listën tuaj të pushimeve.

   Erjona Sulejmani, bashkëshortja e futbollistit shqiptar Blerim Xhemaili me rastin e programit “Kapitenet” që fillon ditën e premte, ka

   Për futbollistët e Realit të Madridit, dhuratat e festave të fundvitit duket se nisën para kohe.

   “Edhe unë” ishte hashtagu që pushtoi “Twitter”-in pas publikimit të skandalit të regjisorit të “Hollywood”-it, Harvey Weinstein, e që

Sot njihet si një i djathtë i flaktë, por Lajme.al ka siguruar një foto të shkrepur në fund të viteve '80, ku gazetari dhe botuesi i njoh

Hapet restoranti i parë nudo, lini pantallonat, palltot dhe çdo gjë tjetër që keni në trup tek dera dhe "voila", shijoni ushqimin dhe çdo

Sot është e premtja e zezë! Bëhet fjalë për të premten e fundit të nëntorit, e cila njihet në shumë vende të botës si “Black Friday”.

Një studim i ri tregon se pije të ndryshme alkoolike mund të ndryshojnë gjendjen tuaj shpirtërore në disa mënyra.