Hiqej si i sëmurë, por luante tenis. Arrestohet polici i aeroportit

Postuar: 13/12/2017 - 20:54

   Paraqiste raporte mjekësore me diagnozë dhimbje shpine, por merrte pjesë në turne tenisi. Refuzonte të merrte pjesë në trajnime që i konsideronte si shumë të rënda, por vazhdonte t’i binte kitarës në koncerte.

Një zyrtar i policisë kufitare të aeroportit të Riminit është arrestuar nga kolegët e tij, pasi, sipas hetimeve, ka rezultuar se 43-vjeçari Antonino Mariella për një periudhë gati 2-vjeçare ka simuluar efektet e sëmundjeve profesionale në mënyrë që të përfitonte raporte mjekësore dhe ditë pushimi, raporton Il Messaggero.

Polici që është lënë në arrest shtëpie, pavarësisht se paraqiste raporte të ndryshme mjekësore ku përshkruhej pamundësia e tij për t’u paraqitur në punë apo për të marrë pjesë në stërvitje, nga ana tjetër nuk hezitonte të luante tenis apo t’u binte veglave muzikore në koncerte.

Tashmë ai rrezikon pushimin nga puna. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një grua 30 vjeçe, e cila vuante nga dhimbjet e kokës është akuzuar për vrasjen e djalit të saj 11-javësh me një përzierje vdekjeprurë

   Këngëtarja Zaimina Vasjari nuk ndahet për asnjë çast nga vogëlushja e saj Khloe.

   Armand Duka, presidenti i FSHF, është prezantuar në një intervistë krejt ndryshe nga zakonisht me Ori Nebiaj në emisionin “Pushime on

   E veshur me fanellën e ekipit kombëtar ajo shikoi nga afër ndeshjen në mes të Kroacisë dhe Francës.

   Që nga dita e mërkurë askush nuk di gjë për fatin e të riut Matteo Barbieri, 19 vjeç, banor në periferi të Romës, Itali.

   Rike Roçi u bë e famshme pasi ishte banore e Big Brother në Top Channel disa sezone më parë, por fama e saj njohu një rritje të madhe

Të paktën 8 kafshë kanë ngordhur pasi një xhaguar u arratis nga kopshti zoologjik Audubon në New Orleans dhe i masakroi.

Kryeministri kanadez Justin Trudeau, e la homologun e tij belg me krahë hapur, pasi takoi fillimisht bashkëshorten e tij.

Të gjithë burrat kanë në mendjen e tyre një grua ideale, për të cilën aspirojnë.

Çiftet që përpiqen të bëjnë fëmijë duhet të dinë që mëngjeset e verës duhet të mendojnë për ngjizjen para orës 07.30, thotë një studim i