Ish-presidenti kritikon Brazilin nga burgu

Postuar: 20/06/2018 - 17:37

   Ish-presidenti i Brazilit, Luis Inacio Lula da Silva, që më 7 prill është çuar pas hekurave të burgut, me një dënim 12 vjet në Coritiba, ka komentuar paraqitjen e Botërorit nga qelia.

I lidhur me një prej televizioneve lokale, presidenti ka lëshuar kritika për skuadrën, por edhe për arbitrimin, pas barazimit që morën me Zvicrën.

Në editorialin e tij Lula shkruan: ‘Kualifikueset janë një gjë, finalet janë një gjë tjetër.“Zvicra ishte shumë e fortë në mbrojtje, duke luajtur ashpër dhe nuk i la asnjë hapësirë Brazilit të bënte paraqitjen që prisnin të gjithë. Neymar u bllokua me një seri të gjatë ndërhyrjesh të parregullta”, shkruan më tej Lula.

Ashtu si edhe trajneri Tite, edhe ish-presidenti brazilian mendon se gjykimi la shumë për të dëshiruar në këtë ndeshje të parë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një specie e re vdekjeprurëse e gjarpërinjve helmues është zbuluar në Australi.

   Vetëm pak ditë më parë çifti i njohur i showbizit shqiptar Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku u bënë prindër për herë të parë me vogëlu

Mjaftuan vetëm disa minuta në pasarelë dhe ajo fitoi vëmendjen e të gjithëve.

   Modelja britanike Chloe Ayling, e cila vitin e kaluar u mor peng në Itali për 6 ditë, ka rrëfyer ditët e saj të vështira.

   Patrik O’Well është 44 vjeç dhe që nga mosha 30 vjeç bën xhiron e të gjithë pistave të garave të botës, duke tentuar të shtypë gazin n

Për të lehtësuar djegiet e lehta por dhe për pastrim, vetitë e Aloe Verës janë me vërtet të shumta.

   Një “lavë bombë”, një copë fluturuese e shkëmbit të shkrirë, goditi një varkë turistike në oqean, pranë ishullit të madh të Hawaii-t,

Shatërvanet e Durrësit janë bërë objekt talljeje së fundmi nga ana e qytetarëve.

Mendimet negative jo vetëm që ndikojnë negativisht në gjendjen tuaj mendore, por edhe në shëndetin tuaj, mirëpo çojnë edhe në rezultate d

   Vetëm dy muaj me pare, Meghan Markle zyrtarisht hyri në familjen mbretërore dhe tashmë duket se ndihet e qetë.