Ishte prekur nga gripi, 17-vjeçari humb jetën ndërsa po fliste në telefon me mikun e tij

Postuar: 13/01/2018 - 19:32

   Po qëndronte në shtëpi sepse ishte me grip dhe po fliste në telefon me një shokun e tij kur vdiq.

Është ndarë kështu nga jeta 17-vjeçari italian Matteo Carmignato, nga Firence, i cili gëzonte shëndet të plotë.

Familjarët e adoleshentit u njoftuan pikërisht nga shoku i djalit të tyre, me të cilin ai po fliste në telefon në momentin kur u ndje keq.

Miku i tij tentoi disa herë t’i ritelefononte, por ndërsa 17-vjeçari nuk po përgjigjej, shoku i tij u telefonoi prindërve, pasi parandjeu se diçka kishte ndodhur.

Por që Matteo të ndahej në këtë mënyrë nga jeta, askush nuk e priste.

Ai kishte qenë përherë shumë mirë me shëndet dhe ishte një talent në futboll.

Prej disa ditësh ishte me temperaturë dhe kishte të gjitha simptomat e gripit të zakonshëm.

Autoritetet mjekësore presin rezultatet e ekspertizës mjeko-ligjore për të zbuluar shkakun që ndaloi së rrahuri zemrën e 17-vjeçarit. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Fotografi i vip-ave Max Butterworth ka vendosur të trazojë ujrat.

Bashkëshortja e sulmuesit argjentinas, Mauro Zarate, i cili aktualisht është pjesë e Velezit, i ka surprizuar të gjithë me deklaratën e b

Moderatori i njohur Blendi Fevziu është një nga emrat që ka vizituar rreth e rrotull thuajse gjithë botës.

Nëse fati nuk ka qenë me ju kohët e fundit, mund të keni nevojë për një hajmali që mund ta sjellë atë përsëri te ju.

Në një sallë të mbushur plot në Pallatin e Kongreseve, këngëtari grek me famë Notis Sfakianakis mbajti koncertin e tij recital mbrëmjen e

   Kryeministri shqiptar Edi Rama gjatë takimeve me popullin në disa qarqe të ndryshme të vendit, ka ripërsëritur disa herë nëse qytetarë

   Grupi Google You Owe, që përfaqëson 4.4 milionë përdorues të iPhone, akuzon Google duke i kërkuar 4.29 miliardë dollarë kundër grumbul

   Fituesja e Eurovisionit nga Izraeli, Netta u komentua shumë pas fitores për shkak të këngës së saj që nuk u prit dhe aq mirë.

   Padiskutim ajo është një nga gjyshet më sexy por dhe një nga këngëtaret më të kuruara edhe pse nuk është e brezit të ri.