Ja kush ishin 4 “të paftuarit” e finales Francë-Kroaci (FOTO)

Postuar: 15/07/2018 - 20:31

   Ndeshja midis Kroacisë dhe Francës nuk ishte e bukur vetëm nga spektakli i dhuruar nga ana futbollistike. Kjo finale pati dhe një episode të veçantë. Atë të hyrjes së 4 “të paftuarve”. Ka qenë grupi “Pussy Riot”, i cili ka marrë përsipër këtë pushtim të fushës. Ky reagim sipas tyre është një notë proteste ndaj qeverisë ruse.

E gjitha kjo për kërkesat që kanë bërë qeverisë rsue për lirimin e të burgosurve politikë, dhënien fund të arrestimeve të paligjshme gjatë demonstrative dhe bërja e një gare të vërtetë politike.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Kim Kardashian pothuajse rrezikoi duke zbuluar pak më shumë se ç'duhet me veshjen fosforeshente seksi kur doli me miqtë për darkë.

   Kryeministri Edi Rama postoi pak ditë më parë një video në rrjetet sociale ku shfaqej te berberi.

   Një në tre planete jashtë sistemit diellor, që janë më të mëdha se Toka, përmbajnë ujë, thuhet nga studimi i ri që është kryer.

   Gjashtë fëmijët e tyre, biologjikë dhe të birësuar, kanë qenë gjithmonë më të rëndësishmit në jetën e tyre.

   Fati mund të tregohet bujar me dikë, por jo të gjithë dinë ta vlerësojnë.

   Rreth dy milionë vetë kanë marrë pjesë në anketimin në internet, që nisi më 4 korrik dhe u mbyll më 16 gusht.

   Një martesë, lidhja e një çifti të ri është kurorëzuar në Amfiteatrin e Durrësit.

   Pasi arriti të fitonte betejat me gjykatat, ku iu kthye edhe liria, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri tashmë shfaqet i qetë duke

   Ish-presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga është bërë shpesh pjesë e shtypit edhe për jetën e saj private.

   Teleskopi Hapësinor Hubble ka kapur një nga pamjet më të mëdha panoramike të universit, njoftoi agjencia hapësinore amerikane NASA.