“Kalo në publicitet të marrësh veten”, Rama vë në siklet gazetaren

Postuar: 12/03/2018 - 21:46

   Nuk kanë munguar si gjithmonë edhe replikat jashtë diskursit politik por të nxitura nga çështje të aktualitetit në emisionin “Studio e Hapur” në News24. Kryeministri Edi Rama duke iu referuar çështjes së drogës dhe kanabisit në vend, deklaroi se opozita ka pasur një rol negativ dhe se ka folur jashtë Shqipërisë duke bërë një pasqyrë të errët të vendit.

Ai tha se skuqet sa herë e pyesin partnerë të huaj. Por gazetarja Eni Vasili ka ndërhyrë duke i thënë se atëherë opozita nuk duhet të flasë fare, ndërsa kryeministri Rama i ka kërkuar të kalojë në publicitet që të merrte veten. Ja replikat.

Vasili: Pse jeni të gatshëm të besoni "Mother Jones" kur nuk besuat shkrimet për kanabizimin e vendit?

Rama: Kanabizimin e vendit është një term që e keni shpikur ju, media shqiptare.
Nuk e pranoj kurrë që Shqipëria e njohu kanabisin kur erdhëm ne. Shqipëria njohu luftën kundër kanabisit kur erdhëm ne. Juve nuk ju intereson të thelloheshit në të vërtetat e fakteve. Në Shqipëri mbillej kanabisi nga Dukagjini deri në Lazarat. Për çfarë po diskutojmë të njëjtën histori kur unë jam këtu si kryeministër i një vendi që e ka fshirë nga harta historinë e kanabisit. Roli i opozitës në këtë gjë mizerje. Nuk mund të përdorësh krimin dhe luftën kundër krimit për të kriminalizuar kundërshtarin tënd.

Unë flas për akuzat e bëra në anglisht dhe për gjithë lumin e baltës të shpërndarë në çdo vesh e çdo kanal. Unë që takoj partnerë të huaj, e di si skuqem nga sikleti sa herë më pyesin po këta çfarë kanë. Shumë vende kanë një rregull të pashkruar, përfshirë dhe Gjermania. Që politikanët nuk flasin keq për vendin jashtë vendit të tyre.

Vasili: Pra ju thoni që opozitë të mos flasë fare. 

Rama: Kalo në publicitet që të marrësh pak veten se e shoh që je e pavëmendshme.

Vasili: Unë jam shumë mirë zoti Rama.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Linus Phillip u vra nga policia në Largo të Floridas, pasi ai u përpoq t’iu ikte oficerëve.

Në sheshin dhe kalatat e portit të Durrësit janë xhiruar disa nga skenat e filmit artistik “Balkan Blood”.

Nadinne Bruna, një modele e famshme Instagrami, prej kohësh donte që të ndryshonte ngjyrën e syve të saj, mirëpo kjo i ka kushtuar rëndë.

Duket si një derë e zakonshme por askujt nuk ia kishte marrë mendja se pas saj gjendet e paimagjinueshmja!

Jeremy Meeks është bërë i njohur si 'krimineli më i bukur në botë'.

Këngëtarja Shania Twain ka zbuluar se është abuzuar seksualisht dhe fizikisht nga njerku i saj gjatë fëmijërisë.

   Të vegjlit “Në kurthin e Piter Pan”, e mbuluan me komplimente këngëtaren Eli Fara, e madje pati nga ata që edhe e cilësuan si

   Dukesha e Kembrixhit ka sjellë në jetë fëmijën e saj të tretë, një djalë, pikërisht në ditën e “St George”.

   Aktori i famshëm Ben Affleck njihet për zemërgjerësinë e thjeshtësinë e tij.

   Viktor Tahiraj është një prej këngëtarëve më të njohur të viteve ’90.