Këta janë VIP-at shqiptarë që agjërojnë muajin e Ramazanit

Postuar: 16/05/2018 - 10:39

Mund të duken njerëzit më të pabesueshëm për të ndjekur një regjim të fortë, siç është agjërimi gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, por gjatë këtij muaji besimtarë të çfarëdo profesioni qofshin i nënshtrohen rregullave të Islamit.

Mes tyre, ndonëse tingëllon pak e çuditshme, ka edhe shumë personazhe publikë. Siç janë këngëtarët për shembull, të cilët megjithëse kanë muajt më të ngjeshur të punës me koncerte, përsëri nuk heqin dorë nga besimi dhe më besimtarët prej tyre nuk heqin dorë as nga agjërimi.

Magazina.al ju sjell disa nga emrat e këngëtarëve që do të agjërojnë gjatë këtij muaji e që janë një pjesë e mirë e këngëtarëve si: Leonora Jakupi, Violete Kukaj, Xuxi, Arta Bajrami, Teuta Kurti, Jericho, Sidrit Bejleri, Gili, Big Mama, Adrian Gaxha, Lindon, Shpat Kasapi etj.

Po ashtu të devotshëm ndaj besimit Islam janë edhe disa nga reperët shqiptarë si Ledri Vula, Lyrical Son, Mc Kresha, Gold Ag, të cilët megjithëse të angazhuar me koncerte përsëri e kanë gjetur mënyrën për të agjëruar transmeton Magazina.al.

Poashtu në mesin e të famshmëve që agjërojnë janë edhe aktorët Naser Rafuna dhe Dardan Gashi.

  /portali DurresLajm/

  Na bëni like në facebook!: 

  Lajme nga e njëjta kategori

  Meksika arriti një fitore madhështore duke mposhtur kampionët e botës në fuqi, Gjermaninë, me rezultatin 1-0 falë golit të Lozanos në min

  Gratë që zgjohen herët pasi të rriten, kanë më pak gjasa të zhvillojnë depresionin se sa ato që e duan të qëndrojnë në shtrat thotë një h

  Ilir Meta e ktheu një pjesë të Presidencës në një “stadium” të vogël mbrëmjen e së dielës, ku së bashku me dashamirës të futbollit, por e

  Disa tifozë nga Meksika, kanë pushtuar rrjetet sociale për shkak të një ideje brilante me shokun e tyre. 

  Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në Levekursen të Gjermanisë, ku një shqiptare 58-vjeçare ka lindur një djalë, shkruajnë mediat gjermane.

  Vjola është një vajzë e re, e bukur por një aksident që i ka ndodhur në vitin 2010 i ka sjellë disa pasoja që i kanë zgjatur në kohë.

     Një analist special për televizionin “TVT” dhe radion “Brasil Actual” për të komentuar ndeshjet e Brazilit.

     Ky është momenti i pabesueshëm kur një stuhi filmohet papritmas duke “zbrazur” mijëra litra ujë në një liqen.

     Xhon Alite, ish-mafiozi shqiptaro-amerikan ka treguar historinë e jetës së tij në emisionin ‘Zonë e Lirë’ në Klan.

     I njohur si njëri ndër personat e afërt të familjes mafioze Gambino në SHBA, shqiptari John Alite ka folur këtë të premte në lidhje me