Kulla Eiffel mbyllet befasisht!

Postuar: 12/07/2018 - 22:10

   Kulla Eiffel do të jetë e mbyllur gjatë ditës së shtunë edhe të dielë. Kjo erdhi si pasojë e masave të sigurisë që ka marrë policia me rastin e finales së "Botërorit".

Ditën e dielë kur do të zhvillohet edhe ndeshja finale e “Botërorit”, Kulla Eiffel do të jetë e mbyllur.  

“Për motive sigurie, policia e Parisit ka kërkuar mbylljen e Kullës Eiffel,” bën të ditur shoqëria e menaxhimit SETE, duke shtuar se personat që kanë bileta të prenotuara do të rimbursohen. Simboli francez do të jetë i mbyllur edhe gjatë të shtunës së fakt, për shkak të festës kombëtare të marrjes së Bastijës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   U përfol në media se çifti i njohur Ledion Liço dhe Sara Hoxha do të realizojnë në muajin gusht cremoninë e tyre martesore.

   Një futbollist i njohur i Premier League, ka paguar “qimet e kokës” tek një gangster evropian që t’i shpëtonte thyerjes së këmbëve, pa

Kayleigh Danielle nga Stanley mbeti shtatzënë në moshën 13-vjeçare dhe të gjithë i thanë se nuk do përfundonte studimet pasi duhet të kuj

Emelia Holden është kamarierja 21-vjeçare në Vinnie Van Go-Go's në Savannah, Gjeorgji, e cila ka rrahur klientin pasi ky i fundit e preku

Një modele është kritikuar nga fansat e saj që nuk është mirë nga trutë e kokës.

Në fillimet e saj Çiljeta nuk e ka nisur karrierën si këngëtare, por si aktore.

   Rekord i ri në sistemin tonë diellor.

   Gjatë botërorit 2018 ish banorja e Big Brother, Rike Roçi, ka qenë pjesë e paneleve në emisionin sportiv në Top Channel.