Kur inagurohej "7 xhuxhat"/ Fotot epikë të Ramës e Metës

Postuar: 12/01/2018 - 15:46

Sot kanë nisur punimet për prishjen e parkut aktual të lojërave që njihet si "7 xhuxhat" tek rruga e Elbasanit në kryeqytet. Sipas projektit, e gjithë hapësira do të shndërrohet në një kënd modern lojërash për fëmijë dhe çlodhje për më të rriturit.

Ky ishte një nga parqet më të njohura në Tiranë dhe bëri bujë inagurimi i tij vite më parë, kur Edi Rama ishte kryetar i Bashkisë së Tiranës dhe Ilir Meta kryeministër.

LSA ka publikuar disa foto të tyre, teksa bashkë me fëmijët i gëzohen lojërave në këtë park. Meta shfaqet me vajzën e madhe, Borën i ulur në kamerdare, ndërsa Rama i vetëm në një tjetër mjet për fëmijë si rosak.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Është padyshim një nga artistët më virtuozë të skenës shqiptar dhe një fakt e ka ka treguar gjithnjë.

   Jep dorëheqje ministrja e Drejtësisë në Norvegji Sylvi Listhaug.

   Deputetja e Durrësit Milva Ikonomi është shprehur gjatë ditës së sotme në "Pasdite në Top Channel" për disa detaje të bukura të së shk

   Ish-banorja e Big Brother Rike Roci, është rikthyer në Shqipëri për të qenë sërish pjesë e spektaklit “Dancing With the Stars”.

Një ish-miss Bum Bum ka hedhur në gjyq Cristiano Ronaldon pasi pretendon se ai është tallur dhe e ka abuzuar seksualisht.

Futbollisti zviceran Valon Behrami dhe skiatorja zvicerane Lara Gut duket se kanë gjetur njëri-tjetrin.

I ftuar në spektaklin më të ri në Tv Klan “Në Kurthin e Piter Pan”, aktori i humorit dhe prezantuesi Ermal Mamaqi i është rikthyer edhe n

Meghan Markle ka treguar se ka një stil të rafinuar në të veshur, por jo çdokush mund ta ketë nëse nuk ka një buxhet të mirë.

Një modele është në paraburgim për shkak se u hodh nga kati i gjatë i dhomës së hotelit për ti shpëtuar një burri që ishte përpjekur për

Një vajzë 18-vjeçare është vrarë nga celulari i saj, pasi pajisja shpërtheu ndërkohë që ajo ishte duke folur.