Meghan mrekullisht e thjeshtë, u grimua vetë për dasmën e saj!

Postuar: 20/05/2018 - 10:54

   Asgjë nuk u tha rreth skuadrës së artistëve dhe grimierëve që do të rregullonin Meghanin ditën e dasmës! Kjo, për një arsye fare të thjeshtë, një skuadër të tillë nuk ekzistonte. Njësoj si Kate Middleton, edhe Meghan Markle u grimua vetë në ditën e saj më të rëndësishme.

Një “i brendshëm” i Pallatit Mbretëror ka thënë për “Express.co.uk”, se Markle refuzon të punësojë një artist makeup-i, duke u mjaftuar me ndihmën e dy mikeshave të saj që do të vijnë nga Amerika.

“Ato nuk janë profesioniste,  vetëm mikesha të ngushta të nuses së ardhshme”,shkruan Express.co.uk. Markle duket se ndoqi këshillën e Kate në mënyrë që në këtë ditë ajo të ishte sa më pranë natyrales dhe të ndihet sa më mirë, duke qenë se ceremonia do të ndiqet dhe do të shihet nga miliona njerëz, dhe në fakt, ia doli!

Thjeshtësia e fustanit dhe grimit të saj ishte ndër gjërat që u komentuan më gjatë. Që nga daljet e para publike në krahë të Harry-t, mund të themi se Markle parapëlqen ngjyrat e tokës, një look natyral dhe aspak të ngarkuar! Shpesh, grimi i saj është aq i lehtë, sa dhe qukat e saj janë të dukshme, siç ndodhi edhe dje!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Meksika arriti një fitore madhështore duke mposhtur kampionët e botës në fuqi, Gjermaninë, me rezultatin 1-0 falë golit të Lozanos në min

Gratë që zgjohen herët pasi të rriten, kanë më pak gjasa të zhvillojnë depresionin se sa ato që e duan të qëndrojnë në shtrat thotë një h

Ilir Meta e ktheu një pjesë të Presidencës në një “stadium” të vogël mbrëmjen e së dielës, ku së bashku me dashamirës të futbollit, por e

Disa tifozë nga Meksika, kanë pushtuar rrjetet sociale për shkak të një ideje brilante me shokun e tyre. 

Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në Levekursen të Gjermanisë, ku një shqiptare 58-vjeçare ka lindur një djalë, shkruajnë mediat gjermane.

Vjola është një vajzë e re, e bukur por një aksident që i ka ndodhur në vitin 2010 i ka sjellë disa pasoja që i kanë zgjatur në kohë.

   Një analist special për televizionin “TVT” dhe radion “Brasil Actual” për të komentuar ndeshjet e Brazilit.

   Ky është momenti i pabesueshëm kur një stuhi filmohet papritmas duke “zbrazur” mijëra litra ujë në një liqen.

   Xhon Alite, ish-mafiozi shqiptaro-amerikan ka treguar historinë e jetës së tij në emisionin ‘Zonë e Lirë’ në Klan.

   I njohur si njëri ndër personat e afërt të familjes mafioze Gambino në SHBA, shqiptari John Alite ka folur këtë të premte në lidhje me