Mësuesja e Ermal Metës tregon detaje nga fëmijëria e këngëtarit

Postuar: 12/02/2018 - 21:40

   Dueti mes shqiptarit Ermal Meta dhe Fabrizio Moro triumfoi ne Sanremo, pavarësisht kritikave për plagjiaturë.

Ata rrezikuan eliminimin, por kënga e tyre jo vetëm që nuk u eliminua, por theu rekorde shikueshmërie.

Sot përmes emisionit “Rudina”, në Tv Klan gjyshja e këngëtarit, Hyrije Borova dhe mësuesja e tij e parë Margarita thanë nëpërmjet një videomesazhi fjalë të ndjera për këngëtarin.

“Jam gjyshe shumë e lumtur që pas shumë peripecish, Ermali arriti në pikën më kulminante, fitoi Sanremon. I uroj suksese pa infinit, kështu ta ketë gjithë jetën”, tha gjyshja e këngëtarit.

Ndërkohë mësuesja e tij tha se ka ndjekur me vëmendje festivalin dhe se ka ndjerë gëzim të madh kur mori lajmin se ish-nxënësi i saj fitoi çmimin e parë.

“Gjithë këto netë kam ndjekur festivalin. Kam ndenjur deri orët e vona vetëm e vetëm që të dëgjoja Ermalin dhe kur mora vesh se zuri vend të parë ndjeva një gëzim të paparë në jetën time. M’u duk sikur fitoi jo nxënësi im, por djali im. Ai ishte fëmijë i shkathët, shumë i rregullt dhe vinte gjithnjë i përgatitur. I uroj që siç fitoi Sanremon, të fitojë edhe çmimin e parë në Eurovision”, tha mësuesja e këngëtarit./tvklan

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Blerimi i ishte drejtuar programit “Dua të të bëj të lumtur” për të falënderuar nënën që e kishte rritur dhe për t’i premtuar që do t’i q

   Asgjë nuk u tha rreth skuadrës së artistëve dhe grimierëve që do të rregullonin Meghanin ditën e dasmës!

   Presidenti amerikan, Donald Trump, nuk i ka shpëtuar një gafe, këtë herë në lidhje me gruan e tij.

   Një krijesë e pazakontë është shfaqur në brigjet e Meksikës.

   Këtë javë është komentuar gjatë se përse babai i Meghan Markle, Thomas Markle nuk do ta shoqëronte të bijën drejt altarit në ditën e s

   Mbretëresha e Anglisë mund të jetë më e njohura në të gjithë botën, por nuk është më e pasura në Europë.

   Princi Harry dhe ish-aktorja, Meghan Markle kanë kurorëzuar dashurinë e tyre me martesë sot (e shtunë) në kështjellën Wisdor.

   Meghan Markle është shfaqur sot madhështore në ceremoninë e martesës me princ Harry-n.

   Moderatori i njohur dhe gazetari Sokol Balla ka qenë i ftuar në emisionin ‘Një kat më lart’.

   Në panoramën magjepsëse të Rivierës franceze, resorti luksoz Cap Roc mikpriti për të 25-tin vit radhazi të ftuarit VIP të eventit më g