Myslimanët djegin pampersët e fëmijëve, ja pse duan ndalimin e tyre

Postuar: 22/02/2018 - 13:59

Disa protestues myslimanë në Indi po duan të bojkotojnë përgjithnjë e Pampersave për fëmijë.

Kjo pasi pretendojnë se shihet e shkruar fjala "Muhamed" në fytyrë e një maceje që ndodhet në product.

Daily Mail shkruan se vijat që vizatojnë hundën, gojën dhe syrin e majtë të koteles së vogël sipas tyre i ngjan emrit të Profestit të shkruar në gjuhën arabike ose urdu.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përmbytjeve në Durrës, nuk i ka shpëtuar as nënkalimi i “Velierës”.

Në debatin e ditëve të fundit në lidhje me zhveshjen e moderatorëve në ekran, ka ndërhyrë dhe analisti Artur Zheji.

Një dhëndër i ri ka rënë në sy ditën e sotme me “batalionin” e makinave luksoze të markave më të shtrenjta dhe luksoze teksa merrte nusen

Andria Zafirakou, mësuese e artit dhe tekstilit nga shkolla e komunitetit Alperton në Brent, veriperëndim të Londrës, është vlerësuar si

Ajo sot është një ndër moderatoret më të pëlqyera të ekranit shqiptar, ndërsa prej rreth 10 vitesh ishte pjesë e televizionit “Top Channe

Kur vjen puna te syzet e diellit zakonisht bëhemi shumë tekanjozë.

Historia me të cilën u mbyll programi “Dua të të bëj të lumtur” këtë të shtunë, kishte në qendër të vëmendjes një nuse… Flora kish ardhur

   Ka mbaruar… Supermodelja Alessandra Ambrosio dhe Jamie Mazur i kanë dhënë fund lidhjes 10-vjeçare.