Nëna në arkivol i merr jetën të birit (VIDEO)

Postuar: 18/06/2018 - 22:55

   Një fjalë popullore thotë, kur të vijnë të këqijat hapi derën… I tillë mund të quhet edhe ky incident i ndodhur në Indonezi, ku arkivoli ra nga lartësia duke zënë poshtë një 40-vjeçar.

Samen Kondorura sëbashku me burra të tjerë po ngrinin arkivolin e nënës së tij në një platformë ku do të vendosej për të kryer ritet tradicionale, kur shkallët rrëshqitën dhe të gjithë personat që ndodheshin në të u rrëzuan, ndërsa arkivoli i ra sipër.

Fatkeqësisht, pesha rezultoi fatale për 40-vjeçarin Samen, i cili gjeti vdekjen.

Në pamjet e publikuara në internet shihet pikërisht momenti kur të gjithë personat bien sëbashku me arkivolin, kur thuajse e kishin ngjitur lart.

Të pranishmit vrapojnë drejt të lënduarve, por pavarësisht ndihmës, 40-vjeçari vdiq më vonë në spital. Trupi Samen u vendos që të prehej krah nënës së tij Berta.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Vera Graboca dhe vajza e saj, Linda, kanë një marrëdhënie shumë të veçantë nënë e bijë, aq sa me njëra-tjetrën duken si dy shoqe të ng

   Rudina Magjistarari është një nga moderatoret më të dashura të publikut shqiptar. 

   Një trend i ri ka “pushtuar” Instagramin.

   Kreu i vendit është duke pushuar në jug të vendit këtë verë, dhe në rrjetet e tij sociale ai është shumë aktiv, duke ndarë me të gjith

   Këngëtarja Rita Ora po vazhdon që në mes te turneve të saj muzikore që ka në gjithë botën, të gjejë pak kohë për relaks.

   Një person i cili ishte zhdukur një javë më parë në malin St Helens të Anglisë, është gjetur i gjallë.

   Motra e Cristiano Ronaldos ka pikturuar portretin e familjes në restorantin e nënës së saj.

Një grua myslimane në Suedi ka fituar kompensim pas përfundimit të intervistës së saj të punës kur ajo nuk pranoi një shtrëngim duarsh.

Prodhuesi i birrës Corona, ‘Constellation Brands’ do të  japë 4 bilionë dollarë për prodhuesin kryesor të kanabisit më Kanada , Canopy Gr

Një 13-vjeçar i mbijetoi një goditje rrufeje potencialisht vdekjeprurëse, sepse mbante një skateboard.