Përmbytet Durrësi, plas ironia në web me Vangjush Dakon (FOTO)

Postuar: 19/03/2018 - 19:52

   Përmbytjet e lagjeve të Durrësit u bënë kryelajm gjatë paradites së sotme në të gjitha mediet kombëtare dhe portalet.

Situata kaotike e krijuar në qytetin bregdetar, ku në zona problematike niveli i ujit arriti deri në 40 cm, bëri që kundërshtarët politikë të kryebashkiakut Vangjush Dako ta fajësonin atë si shkaktarin kryesor të kësaj situate që përsëritet disa herë në vit në Durrës.

Sali Berisha, Oerd Bylykbashi dhe Agron Duka shigjetuan Dakon si përgjegjësin kryesor për situatën e rëndë të krijuar në qytet.

Por komente të shumta dhe kritika ndaj kryebashkiakut të Durrësit janë ngritur edhe nga qytetarët në rrjetet sociale.

Orët e fundit janë bërë virale disa meme që ironizojnë kryebashkiakun Dako, i cili e qeveris qytetin gati 3-mijë vjeçar në mandatin e tretë rradhazi.

Si për ironi të fatit, sa herë ka përmbytje në Durrës, nuk shpëton dot as ‘kryevepra’ e Dakos, “Veliera” aq shumë e komentuar dhe e kritikuar, e cila mori jo pak por 6 milion euro nga taksapaguesit durrsakë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia australiane i dha çmim një qeni, pasi qëndroi gjatë gjithë natës me një vajzë 3 vjeçare ndërkohë që ajo kishte humbur në një zonë

Koha ka filluar të ngrohet, dhe midis rreshjeve kalimtare të shiut, po fillojmë të shikojmë sërish bukurinë e natyrës, shkruan media irla

DJ suedez Avicii humbi jetën të premten në Oman dhe deri tani rapotet kanë hedhur poshtë alternativën e vrasjes.

Dita Botërore e Librit dhe e të Drejtave të Autorit është një mundësi për të nxjerrë në pah fuqinë e librave.

   Ky është momenti kur një turist i “çmendur” vendosi të “nderonte” lordin e drogës, Pablo Eskobar, duke thithur pluhur të bardhë në var

   Vajza e ish-deputetes demokrate ka ngritur temperaturat. 

   Sot në të gjithë botën është kremtuar Dita Ndërkombëtare e Tokës.

   Vajza e ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, Hera 11-vjeçare, është bashkuar sot me të rinjtë për të pastruar Kepin e Rodonit, në kua

   Kastro Zizo është baba i dy fëmijëve, me mama të ndryshme.

   Pamje dramatike tregojnë momentin kur policia bastisi një hotel në Tajlandë ku po kryhej një orgji e paligjshme, duke kapur meshkuj të