Presidenti Meta zbulon skuadrën që është tifoz në Botëror…

Postuar: 18/06/2018 - 09:08

Ilir Meta e ktheu një pjesë të Presidencës në një “stadium” të vogël mbrëmjen e së dielës, ku së bashku me dashamirës të futbollit, por edhe me zëvendësambasadorin e Zvicrës dhe ambasadorin e Brazilit ndoqi ndeshjen mes dy kombëtareve.

Në një lidhje direkte pas ndeshjes me show-n sportiv “Top Arena” zbuloi se nuk është tifoz as me Gjermaninë, as me Brazilin apo ndonjë tjetër kombëtare të madhe, por me Zvicrën e 4 lojtarëve me origjinë shqiptare.

“Jo në këtë ndeshje ndaj Brazilit, por edhe më herët, unë kam qenë tifoz i Zvicrës”, u shpreh Presidenti Meta.

Ndërkohë, zëvendësambasadori i Zvicrës në vendin tonë u shpreh se me pak fat dhe pak kujdes, Zvicra mund ta kishte mundur Brazilin, por më pas ai vlerëson amerikanolatinët si një skuadër mjaft e fortë dhe që do shkojë larg në këtë Botëror.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas një restaurimi të thellë të cilit po i nënshtrohet prej thuajse një viti me rastin e 14-vjetorit të ndërtimit të saj, Qendra Tregtare

   Këngëtarja dhe moderatorja Orinda Huta është shfaqur më seksi se kurrë e veshur me rroba banjo trup.

   Mbyllja e Botërorit ishte fatlume për Francën, e cila fitoi trofeun më të madh futbollistik, pasi mundi 4-2 në finale Kroacinë.

   Edhe shqiptarët duhet të jenë krenar për finalen e këtij Botërori, ku në ceremoninë para ndeshjes ishte Era Istrefi, e cila interpreto

   Ndeshja midis Kroacisë dhe Francës nuk ishte e bukur vetëm nga spektakli i dhuruar nga ana futbollistike.

   Edhe pse asnjë plazh i bregdetit shqiptar nuk është i hapur për nudistët, pushueset femra preferojnë që dielli t’u kapë çdo cep të tru

   Torino i jep fund pritjes “së shekullit” për atë që konsiderohet prej ditësh nga mediet sportive si “goditja e shekullit”.Me përjashti

   Një fundjavë mbushur me rrëfime të forta ishte kjo e radhës në ‘Një kat më lart’.

   Ai ka gjetur një slogan për veten: “Vëllai deputet i të rinjve dhe sportistëve.” Dhe shton: “Nusja ime nuk është e kënaqur me këtë ven

   Simboli i shqiponjës dykrenare, kohëve të fundit është bërë ndër simbolet më të famshme në botë.