Sarp dhe aktorja me origjinë shqiptare dënohen me 4 vite burg

Postuar: 17/05/2018 - 10:39

Cagatay Ulusoy është një nga aktorët turk më të famshëm dhe më të dashur në Shqipëri.

Ai është i njohur për rolin e Sarp në filmin 'I infiltruari', ku fitoi zemrat e shqiptarëve.

Por një gjykatë në Stamboll dje e ka dënuar me 4 vite e 2 muaj burg për trafik droge.

Gjithashtu edhe aktorja me origjinë shqiptare Gizem Karaca është dënuar me 4 vite e 2 muaj burg për trafik droge.

Ndërsa këngëtari Cenk Eren u dënua me gjashtë vjet e tre muaj për të njëjtën akuzë.

Gjyqi ka zgjatur rreth 5 vite dhe para gjykatësit ishin 34 të pandehur.

Të pandehurit kanë mohuar akuzat për trafik droge edhe pse disa prej tyre pranuan se kishin konsumuar drogë, raportojnë mediat turke.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Gjatë botërorit 2018 ish banorja e Big Brother, Rike Roçi, ka qenë pjesë e paneleve në emisionin sportiv në Top Channel. 

   Arkivoli prej ari i një gruaje e cila u varros me bizhuteri të çmuara është hapur në Trinidad, pas frikës se grabitësit e kishin vënë

   Një peshkaqen ka kafshuar dy fëmijë në bregdetin e Nju Jork.

   Ajo kurrë nuk nguron të flasë me “gjuhën” e trupit.

   “Burberry”, marka luksoze britanike e modës, ka shkatërruar rroba të pashitura, aksesorë dhe parfume me vlerë 28.6 milionë paundë, ose

   Një burrë ka humbur jeten pasi konsumoi ne nje restorant midhje.

Kampionati Botëror "Rusi 2018" përveç emocioneve të futbollit solli edhe shumë reklama për bastet sportive.

Michael Veley, turist amerikan dhe i sëmurë me kancer zgjodhi Venecian si udhëtimin e tij të fundit në këtë jetë, gjatë të cilit i vodhën

Zonja e Parë, Melanie Trump duket se ka përjetuar diçka të pakëndshme kur është takuar me presidentin rus Vladimir Putin.

Ishte ende pa u mbyllur marrëveshja zyrtare midis Juventusit dhe Realit të Madridit, kur Cristiano Ronaldo ishte duke pushuar në Greqi.