Shakaja pa kripë e Trump-it me Kim në samitin historik, mos e humbni këtë video

Postuar: 12/06/2018 - 14:17

Gjithçka po shkonte shumë mirë, “më mirë se kushdo mund ta imagjinonte”, sipas Donald Trump. Por më pas diplomati intuitiv bëri një shaka të keqe.

Pasi patën shtrëngime duarsh dhe shkëmbyen fjalë të ngrohta, Presidenti Trump dhe Kim Jong-Un përgatiteshin të shijonin një drekë pune me ndihmësit e tyre.

Duke iu drejtuar fotografëve në dhomë, Trump i pyeti nëse ata mund t’u bënin një foto ku të dukeshin “bukur, elegantë dhe perfektë”. Ndërsa kamera fokusoi Trump-in duke qeshur, Kim u pa i tronditur në tavolinë nga komenti i Presidentit amerikan, i cili dukej se i referohej mbipeshës së liderit korean.

Pastaj kamerat u shpërndanë nëpër dhomë. Për fatin e mirë të të gjithë botës, liderët u shfaqën përsëri sëbashku dhe shkuan për shëtitje nëpër kopshtet e hotelit Capella në Sentosa, para se Trump t’i tregonte Kim makinën e tij, e njohur si “Bisha”.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Të gjithë e njohim Madonna-n, këngëtarja e cila theu shumë tabu.

   Karakteri i një personi është shumë i vështirë për t’u kuptuar, kështu që sjelljet tona të përditshme tregojnë shumë detaje.

   Zonja e Parë e SHBA po numëron ditët mbrapsht para se t’i kërkojë divorcin presidentit amerikan, Donald Trump.

   Një burrë ka fluturuar me një avion të vogël drejt shtëpisë së tij për të vrarë gruan dhe djalin.

   Ministri i Peshkimit të Norvegjisë ka dhënë dorëheqjen pasi ka shkelur protokollin e sigurisë gjatë pushimeve në Iran me të dashurën e

   Nuk ka dyshim se Kim Kardashian me ditë të tëra i planifikon daljet dhe përgatitjet e saja për parakalimin në tapetin e kuq.

   A e kishit imagjinuar ndonjëherë një “James Bond” me ngjyrë”?!

   Ka trashëguar shtëpinë e gjyshit, por kjo nuk ishte surpriza e vetme për një të ri amerikan.

   Ka shumë qytete në botë të aftë për të nxjerrë në pah më të mirën tonë, qytete në të cilët ndihemi vetvetja që nga momenti i parë që t

   Të pranishmit në një bregdet të Vietnamit, mbetën të hutuar nga një krijesë misterioze që doli papritmas prej uji.