Syzet e diellit që do të bëjnë namin këtë vit

Postuar: 18/03/2018 - 17:34

Kur vjen puna te syzet e diellit zakonisht bëhemi shumë tekanjozë. Ato duhet të jenë të bukura, të përshtatshme me anatominë tonë të fytyrës, të kombinueshme dhe mbi të gjitha mbrojtëse ndaj diellit. Ama këtë vit duket se do të eksperimentojmë pak me syzet, pasi këto modele që ne do t’ju tregojmë aktualisht po bëjnë namin.

1. Syzet mace

Megjithëse jo tamam të këtij viti, syzet mace vazhdojnë të jenë në modë. Me ngjyra të ndryshme dhe tejet komode, ky model syzesh do të jenë çelësi i një look-u “Pin Up”.

2. Ovalet

Nëse keni një fytyrë të gjatë syzet ovale janë zgjedhja e përsosur. Përveçse të bukura ato duket se nuk do të dalin asnjëherë nga moda.

3. Aviator

Syzet e aviatorëve janë lehtësisht të evidentueshme dhe tepër komode. E kush nuk do të donte që në një palë syze të kishte të vendosur edhe xhamat e diellit edhe ato të leximit?

4. Transparente

Për të gjithë ata që pëlqejnë syzet me xhama optikë, kjo pranverë do të jetë e juaja. Të gjithë njerëzit e famshëm po mbajnë syze optike edhe pse ndonjëherë me xhama zero. Është koha kur syzet optike janë më në modë se kurrë.

5. Të vogla të vogla

Në fakt deri më tani ishim mësuar me syzet e diellit të cilat i ngjanin një xhami makine. Syzet e mëdha të errëta dhe me skelet të trashë këtë vit do të jenë një “Jo” e madhe. Kështu që kur të dilni për të blerë syzet e radhës përpiquni t’i zgjidhni ato sa më të vogla të jetë e mundur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Burri nga Kili i cili besohet të jetë njeriu më i vjetër në botë, ka vdekur në spital në moshën 121-vjeçare.

Modelja e famshme shqiptare Angela Martini prej disa kohësh po jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, përkrah bashkëshortit të saj, bi

Majat e djegura të flokëve janë një shqetësim i vazhdueshëm, por nëse tregohesh pak më e kujdesshme, mund t’i evitosh.

“Nuk është mungesa e dashurisë, por mungesa e miqësisë që i bën martesat të palumtura” thotë Friedrich Nietzche.

   Departamenti i Policisë së Hurst në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka publikuar pamjet kur një shtëpi shpërthen në flakë.

   Djali i Elizabeth Hurley, Damian duket tepër i shqetësuar nga fakti që nëna e tij vazhdon të ekspozojë pa kriter gjoksin në postimet e

   Një ishull i vogël në oqeanin Paqësor është vendi i një zbulimi që mund të ndryshojë rrënjësisht të ardhmen ekonomike të Japonisë.

Rrezet e diellit e kanë bërë efektin e tyre duke lënë njollat kafe në lëkurën që ju harruat t'i vendosnit krem mbrojtës.

Një ngjarje e çuditshme vjen nga Rusia, pak muaj para fillimit të Botërorit 2018.

Media zvicerane "Blick" ka reaguar pas publikimit të lajmit se në “Festivalin Shqiptar” (Albanian Festival) që pritet të organizohet pas