Tragjike/ Dhëndri vret nusen ditën e dasmës

Postuar: 04/12/2017 - 13:53

Është kthyer në një tragjedi të tmerrshme dita që duhej të ishte më e lumtura, kur nusja u vra me thikë nga bashkëshorti ditën e dasmës.

Ngjarja tragjike ka ndodhur në Bursa të Turqisë, ku 23-vjeçari Metehan Yurtoglu goditi 8 herë me thikë bashkëshorten e tij 22-vjeçare. Ata zyrtarisht ishin celebruar një javë më parë dhe po përgatiteshin për dasmën shkruan “Hurriyet”.

Krimi ndodhi në kuzhinën e shtëpisë ku ishin edhe shumë të ftuar që do të merrnin pjesë në dasmë, ndërsa arsyeja e sherrit mes të rinjve nuk dihet ende.

Gullu Yurtoglu ishte larguar nga shtëpia e të atit 4 muaj më parë, pasi familja nuk ia aprovoi fejesën me personin që më pas do ta vriste.

Autori i krimit dyshohet se ishte përdorues droge, ndërsa pasi vrau të shoqen u arratis, por u kap teksa fshihej në një fushë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktorët e Disneyland duhet të respektojnë një sërë rregullash.

Serialet turke janë shndërruar në të preferuarit e shqiptarëve, ku i ndjekin me shumë dashuri për tematikat që trajtojnë.

Tenistja e njohur Simona Halep, e cila është shpallur edhe kampione për femrat gjatë turneut Shenzen, ka zbuluar gjatë një deklarate se n

Modelja Jo Marney, e dashura e një deputeti britanik të djathtë ka dërguar disa mesazhe fyese ndaj të fejuarës së princit Harry, Meghan M

Fakti që është një nga vendet më të pasura, nuk do të thotë që nuk ka lypës.

Një modele 18-vjeçare italiane ka nxjerrë në ankand virgjërinë e saj.

Një incident i vogël ka ndodhur në shkallët e kuvendit ku ‘pre’ e ‘syrit të keq’ ka rënë një nga deputetet e Partisë Demokratike.

Dy vjet më parë, një rast shkaktoi një tronditje: dy vajza nuk morën nënshtetësinë zvicerane për shkak se refuzuan mësimet e notit, shkru

   Takat e larta dhe shkallët e lagura nga shiu duket se nuk janë kombinimi më i mirë për një deputete.

   Incidenti i pabesueshëm ka ndodhur në jug të Kalifornisë, në SHBA.