VIDEO/ Shqiponja “rrëmben” fëmijën

Postuar: 17/07/2018 - 22:24

Ky është momenti i tmerrshëm kur një shqiponjë e artë mbërthen një vajzë 8-vjeçare, duke i shkaktuar asaj plagë të rënda në trup. Ngjarja, që fatmirësisht u mbyll vetëm me dëmtime për të miturën, ndodhi gjatë një shfaqeje gjuetie me fajkoj në Kirgistan.

Sipas "The Sun", fëmija doli papritur nga zona e spektatorëve, sapo shqiponja ishte lëshuar në qiell. Në pamjet e publikuara në internet mund të shihet si grabitqari, me një hapje krahësh që shkon në rreth 2 metra, ulet tek fëmija dhe e kap atë me kthetra.

Shqiponja e kishte ngatërruar fëmijën me prenë që duhet të kapte gjatë performancës. Kujdestari i shpendit vrapoi për të shpëtuar fëmijën, e cila ndonëse e lënduar, iu kthye shëndoshë e mirë nënës së saj.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vitet nga 2018 deri në 2022 do të jetë edhe më të nxehta nga se parashikohej nga modelet klimatike, sipas një studimi të publikuar sot që

Çiftet jo gjithmonë janë të lumtur në jetën e tyre dashurore.

   Të gjithë e njohim Madonna-n, këngëtarja e cila theu shumë tabu.

   Karakteri i një personi është shumë i vështirë për t’u kuptuar, kështu që sjelljet tona të përditshme tregojnë shumë detaje.

   Zonja e Parë e SHBA po numëron ditët mbrapsht para se t’i kërkojë divorcin presidentit amerikan, Donald Trump.

   Një burrë ka fluturuar me një avion të vogël drejt shtëpisë së tij për të vrarë gruan dhe djalin.

   Ministri i Peshkimit të Norvegjisë ka dhënë dorëheqjen pasi ka shkelur protokollin e sigurisë gjatë pushimeve në Iran me të dashurën e

   Nuk ka dyshim se Kim Kardashian me ditë të tëra i planifikon daljet dhe përgatitjet e saja për parakalimin në tapetin e kuq.

   A e kishit imagjinuar ndonjëherë një “James Bond” me ngjyrë”?!

   Ka trashëguar shtëpinë e gjyshit, por kjo nuk ishte surpriza e vetme për një të ri amerikan.