Vogëlushja 3-vjeçare humb jetën, kafshohet për vdekje nga pitbulli

Postuar: 17/01/2018 - 22:05

   Deri para një jave, Jason Dodge ishte treguar përherë i kujdesshëm me kafshët. Nuk kishte future asnjë qen në shtëpi. Por pak ditë më parë, ai vendosi të merrte një pitbull, që tregohej shumë i dashur me djalin e tij.

Pesë ditë më pas, pitbulli shkaktoi një tragjedi në familjen nga Oklahoma.

Vajza 3-vjeçare Rylee Marie u kafshua për vdekje nga qeni, nën sytë e gjyshes së saj, që nuk mundi ta shmangte tragjedinë.

Kur policia mbërriti në shtëpinë e Dodge, qeni iu vërsul edhe një polici dhe ky I fundit e qëlloi duke e lënë të vrarë.

Ndërkohë, Jason, i shkatërruar nga humbja e së bijës, ka shkruar në Facebook një postim shumë prekës.

“Më ka marrë malli. Më vjen keq për atë që të ndodhi. Kisha premtuar që s’do të lejoja askënd të të bënte keq, por nuk ia dola të të mbroja. Do të të dua përgjithmonë dhe kjo gjë nuk do ndryshojë asnjëherë”,- shkruan Jason.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Quhet “mjeshtri i shkurreve”, ose ndryshe “nëpërka me vrima” dhe është nëpërka më e gjatë e këtij lloji.

Të sapomartuarit Duka dhe Dukesha e Sussex-it u siguruan që e ndjera Princeshë Diana të ishte prezente në ditën e tyre më të lumtur.

Pasi u ngjit në teatrin e Korçës me ‘Vetëvrasësin’, aktorja durrsake Olta Gixhari tani kthehet me një rol në film.

E kishte pritur shumë gjatë këtë moment dhe donte ta bënte të veçantë, siç do e ëndërronte çdo vajzë.

Shefi i dasmës mbretërore ishte zgjedhur Mark Flanagan.

Blerimi i ishte drejtuar programit “Dua të të bëj të lumtur” për të falënderuar nënën që e kishte rritur dhe për t’i premtuar që do t’i q

   Asgjë nuk u tha rreth skuadrës së artistëve dhe grimierëve që do të rregullonin Meghanin ditën e dasmës!

   Presidenti amerikan, Donald Trump, nuk i ka shpëtuar një gafe, këtë herë në lidhje me gruan e tij.

   Një krijesë e pazakontë është shfaqur në brigjet e Meksikës.

   Këtë javë është komentuar gjatë se përse babai i Meghan Markle, Thomas Markle nuk do ta shoqëronte të bijën drejt altarit në ditën e s