Zbulohen të brendshmet e Mbretëreshës, Elisabeta II acarohet me librin e ri (FOTO)

Postuar: 19/03/2018 - 12:08

Mbretëresha Elisabeta II është nevrikosur keq kur ka zbuluar se detaje për të brendshmet e saj janë publikuar në një libër. Nuk ka asgjë pikante, por disa aludime kanë mjaftuar që Madhëria e saj ta marrë çështjen seriozisht. Është 82-vjeçarja, Jane Kenton, pronarja historike e markës së të brendshmeve Rigby & Peller, që ka zbuluar disa nga “intimot” e porositura ndër vite nga stafi i Buckingham Palace në librin “Storm in a D Cup”. (Stuhi në gjokset D). Dhe stuhi ka pasur vërtet.

Kompania “Rigby & Peller” ka humbur menjëherë ekskluzivitetin për të furnizuar me të brendshme pallatin mbretëror. Ka qenë një vendim i vetë mbretëreshës 91-vjeçare e cila pak kohë më parë vendosi të marrë pjesë në një sfilatë mode e ulur në rresht të parë me Anna Wintour.

Jane Kenton është justifikuar se nuk ka zbuluar asnjë sekret. Ajo thotë se nuk ka përmendur as masën e gjoksit të Mbretëreshës që konsiderohet sekret shtetëror, por as edhe shijet e saj të lingerive. Në libër është përshkruar edhe një anekdotë me mbretëreshën gjysmë lakuriq të rrethuar nga asistentët. Edhe kjo nuk është parë me sy të mirë nga Madhëria e saj, shkruan 'Lapsi.al'.

Detaje të tjera komprometuese? Duket se Diana kishte zakon të kërkonte postera me modele gjysme të zhveshura për t’ua dhuruar djemve të saj William dhe Harry. Insinuata të vërteta apo false? Komenti i Buckingham Palace është i shkurtër dhe i prerë: “Libri nuk na ka pëlqyer”. Megjithatë kurioziteti mbetet: “Çfarë fsheh nën pardesy Mbretëresha?” 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia australiane i dha çmim një qeni, pasi qëndroi gjatë gjithë natës me një vajzë 3 vjeçare ndërkohë që ajo kishte humbur në një zonë

Koha ka filluar të ngrohet, dhe midis rreshjeve kalimtare të shiut, po fillojmë të shikojmë sërish bukurinë e natyrës, shkruan media irla

DJ suedez Avicii humbi jetën të premten në Oman dhe deri tani rapotet kanë hedhur poshtë alternativën e vrasjes.

Dita Botërore e Librit dhe e të Drejtave të Autorit është një mundësi për të nxjerrë në pah fuqinë e librave.

   Ky është momenti kur një turist i “çmendur” vendosi të “nderonte” lordin e drogës, Pablo Eskobar, duke thithur pluhur të bardhë në var

   Vajza e ish-deputetes demokrate ka ngritur temperaturat. 

   Sot në të gjithë botën është kremtuar Dita Ndërkombëtare e Tokës.

   Vajza e ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, Hera 11-vjeçare, është bashkuar sot me të rinjtë për të pastruar Kepin e Rodonit, në kua

   Kastro Zizo është baba i dy fëmijëve, me mama të ndryshme.

   Pamje dramatike tregojnë momentin kur policia bastisi një hotel në Tajlandë ku po kryhej një orgji e paligjshme, duke kapur meshkuj të