Emisioni i ri, Sokol Balla hedh kunja për "Top Channel"-in

Postuar: 19/01/2018 - 12:35

“Topin e lamë tek ‘Top’-i, këtu do të tregojmë lajme të vërteta në Real Story”.

Ky ka qenë komenti i shkurtër që ka bërë dje në mbrëmje në lajmet e “Vizion Plus”, gazetari Sokol Balla, i cili nis emisionin e tij të ri në këtë ekran televiziv.

Ai tha se qëllimi i vazhdimit të sezonit të tij nuk do të jenë lajmet scoop që qëmtojnë portalet, por gjetja e pse-ve për problemet që shtrojnë qytetarët.

Balla u largua nga “Top Channel” pas emisionit që bëri për ish-ministrin Saimir Tahiri, pasi prokuroria e akuzoi këtë të fundit për lidhje me grupin e Habilajve që trafikonin drogë në Itali dhe kërkoi arrestimin e ish-ministrit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lajmi për largimin e Anjeza Majës nga drejtimi i programit “Në Shtëpinë Tonë”, pas tre sezonesh, bëri dje xhiron e të gjithë portaleve.

Që pas largimit të bujshëm nga “Top Channel”, moderatoren Jonida Shehu e kemi parë të shfaqet rrallë në ekranet tona. 

   Moderatorja  Klea Huta, e cila u bë e njohur si në emisionin “Gjeniu i Vogël”, para pak muajsh lajmëroi se do të do të niste një proje

Këtë radhë raportohet se janë jo pak, por 4 spikerë lajmesh që kanë vendosur të largohen nga "Top"-i.

Pas thashethemeve të shumta për largimin e tij nga “Vizion Plus” për të nisur një aventurë të re në një tjetër televizion gjeneralist, Tu

Një foto e shkrepur gjatë ditës së djeshme të Agron Llakajt, moderatorit, aktorit dhe autorit të “Al Pazar” me Ben Blushin, drejtorin e "

Si njeri i medias, me eksperiencë të gjatë dhe të sukesesshme, Blendi Fevziu e di mirë që kur përflitet shumë për një lajm, e mira do të

Është ndarë nga jeta ditën e enjte (31 maj) spikerja e “Radio Shkodra”, Suzana Dibra në moshën 62-vjeçare.

Ishte 23 maji i vitit 2008 kur themeluesi i Top Channel-it, Dritan Hoxha, humbi jetën tragjikisht në një aksident automobilistik.