Krahu i djathtë i Vjollca Hoxhës largohet nga "Top Channel"? Ja e vërteta!

Postuar: 04/02/2018 - 16:16

Ditë më parë, qarkulloi lajmi se zv.drejtori i "Top Channel" Erion Ylli ishte larguar nga ky pozicion dhe gjithashtu nga televizioni.

Megjithatë, burime për "Gazetën Express" kanë bërë të ditur se një lajm i tillë nuk është i vërtetë dhe se Ylli vijon të jetë në postin e tij, tashmë pas drejtorit të Përgjithshëm Ben Blushi. 

Madje ka qenë vetë Ylli, i cili e ka prezantuar drejtorin e ri me stafin e çdo produksioni. Vetëm pak ditë më parë ish-deputeti dhe ish-kryetari i Libras, Ben Blushi, u prezantua si Drejtor i Përgjithshëm i "Top Channel", duke hequr dorë nga politika dhe duke iu rikthyer gazetarisë.

Erion Ylli njihet ndryshe edhe si krahu i djathtë i presidentes Vjollca Hoxha, i cili është thuajse gjithmonë shoqëruesi i saj në evenimente të rëndësishme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lajmi për largimin e Anjeza Majës nga drejtimi i programit “Në Shtëpinë Tonë”, pas tre sezonesh, bëri dje xhiron e të gjithë portaleve.

Që pas largimit të bujshëm nga “Top Channel”, moderatoren Jonida Shehu e kemi parë të shfaqet rrallë në ekranet tona. 

   Moderatorja  Klea Huta, e cila u bë e njohur si në emisionin “Gjeniu i Vogël”, para pak muajsh lajmëroi se do të do të niste një proje

Këtë radhë raportohet se janë jo pak, por 4 spikerë lajmesh që kanë vendosur të largohen nga "Top"-i.

Pas thashethemeve të shumta për largimin e tij nga “Vizion Plus” për të nisur një aventurë të re në një tjetër televizion gjeneralist, Tu

Një foto e shkrepur gjatë ditës së djeshme të Agron Llakajt, moderatorit, aktorit dhe autorit të “Al Pazar” me Ben Blushin, drejtorin e "

Si njeri i medias, me eksperiencë të gjatë dhe të sukesesshme, Blendi Fevziu e di mirë që kur përflitet shumë për një lajm, e mira do të

Është ndarë nga jeta ditën e enjte (31 maj) spikerja e “Radio Shkodra”, Suzana Dibra në moshën 62-vjeçare.

Ishte 23 maji i vitit 2008 kur themeluesi i Top Channel-it, Dritan Hoxha, humbi jetën tragjikisht në një aksident automobilistik.