Shpallet çifti fitues i “C’est la vie” (VIDEO)

Postuar: 08/01/2018 - 07:46

Të dielën ishte finalja e spektaklit “C’est la vie” ku është shpallur dhe çifti fitues. Ata janë Kristi Karkanaqe dhe Lindi Islami, të cilët mundën në finale Anxhela Peristerin dhe Orin duke ngritur lart kupën.

Pasi morën dy vota nga tre anëtarë të jurisë, prezantuesja Marina Vjollca shpalli fituesit: “Kristi dhe Lindi janë fituesit e “C’est la vie”. Dy vota kanë marrë. Kristi dhe Lindi kupa për ju.”

Spektakli “C’est la vie” solli 8 personazhë të jetës publike në duet me këngëtarë profesionistë, të cilët u përballën me njëri-tjetrin për 11 javë me radhë.

Nën moderimin e Marina Vjollcës në një skenë të ndërtuar enkas, në “C’est La Vie”, muzika është luajtur “live” nga ku konkurrentët dhe të ftuarit kanë kënduar po ashtu “live”.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rudina Xhunga është një nga gazetaret më të vjetra të televizionit.

Moderatori i emisionit “Provokacija” në ABC News, Mustafa Nano, në monologun e tij mbrëmjen e sotme ka folur për dy vajza të ekranit, mod

Ajo është një nga balerinat më simpatike që ka spikatur me bukurinë e saj.

15 vjet pasi u bë pjesë e "Top"-it, Ledion Liço është po ai që ka qenë.

   Top Channel ka disa muaj tashmë që është përfshirë nga një valë e fuqishme ndryshimesh me njerëz të rëndësishëm që largohen dhe të tje

“Topin e lamë tek ‘Top’-i, këtu do të tregojmë lajme të vërteta në Real Story”.

Imami i xhamisë së Tabakëve, mjaft popullor dhe për rolin aktiv të tij në rrjetet sociale, Elvis Naçi ishte i ftuar sot në Wake Up, ku nd