Sokol Balla sërish Drejtor Ekzekutiv në një televizion të njohur

Postuar: 03/01/2018 - 12:05

Sokol Balla në një mesazh në rrjetin social "Twitter", pohoi se e lë "Top Channel"-in pas 12 viteve pune atje.

"Uroj që jeni duke kaluar bukur. Ky vit mbyll shumë kapituj për shume nga ne. Një nga ata edhe unë. Në këtë fund 2017 dua të uroj se pari koleget e mi të Top Channel, me të cilët kalova më shumë se 12 vjet të paharruar, dhe me të cilët rruga ime sot ndahet. Gëzuar 2018! Koli".

Ikja e Sokol Ballës nga "Top Channel" erdhi pak javë pasi atij iu hoq detyra e drejtorit të departamentit të Informacionit i cili prodhon edicionet e përditshme të lajmeve dhe disa emisione të tjera informative në këtë televizion.

Nga muaji janar, Balla do të jetë në "Vizion Plus" me detyrë të dyfishtë, drejtimin e këtij televizioni duke pasur në varësi sigurisht edhe departamentin e informacionit, si dhe një emision të përhershëm politik, ashtu si në "Top Channel". Nëse do të qëndrojmë te paralajmërimi që Balla bëri në emisionin e fundit, emri mund të jetë "Real Story".

Ndërkohë, mendohet që emisionin "Top Story", patentë e "Top Channel", ta drejtojë gazetari Endri Xhafo.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Moderatori i emisionit “Provokacija” në ABC News, Mustafa Nano, në monologun e tij mbrëmjen e sotme ka folur për dy vajza të ekranit, mod

Ajo është një nga balerinat më simpatike që ka spikatur me bukurinë e saj.

15 vjet pasi u bë pjesë e "Top"-it, Ledion Liço është po ai që ka qenë.

   Top Channel ka disa muaj tashmë që është përfshirë nga një valë e fuqishme ndryshimesh me njerëz të rëndësishëm që largohen dhe të tje

“Topin e lamë tek ‘Top’-i, këtu do të tregojmë lajme të vërteta në Real Story”.

Imami i xhamisë së Tabakëve, mjaft popullor dhe për rolin aktiv të tij në rrjetet sociale, Elvis Naçi ishte i ftuar sot në Wake Up, ku nd

“Top Channel” ka publikuar në faqen e saj zyrtare të web-it, se gazetari Ylli Rakipi do të nisë emisionin e tij në këtë stacion çdo të en