“Top Channel” konfirmon 'blerjen' e Ylli Rakipit, ja kur fillon emisioni dhe emri që mban

Postuar: 16/01/2018 - 08:40

“Top Channel” ka publikuar në faqen e saj zyrtare të web-it, se gazetari Ylli Rakipi do të nisë emisionin e tij në këtë stacion çdo të enjte, duke nisur nga data 25 janar.

Rakipi do të mbajë po të njëjtin emër të emisionit, “Të Paekspozuarit”.

Kjo blerje e re e “Top”-it, vjen pas largimit të gazetarit Sokol Balla prej 12 vitesh punë në televizionin më të madh në vend, shkruan “DurrësLajm”. Balla u shkarkua fillimisht nga pozicioni si drejtor informacioni, dhe më pas u largua përfundimisht edhe nga drejtimi i emisionit “Top Story”, njoftim të cilin e bëri natën e vitit të ri. Prej pak ditësh, ai ka filluar punë në “Vizion Plus”.

Ja publikimi në faqen e “Top Channel”:

Aktualiteti politik, ekonomik dhe social, personazhet më të ekspozuar të vendimmarrjes, fenomenet që na shqetësojnë përditë, por edhe personazhet më pak të ekspozuar, ata që politika i harron pasi u merr votën, do të vijnë në “Top Channel” çdo të enjte nga data 25 janar si “Të Paekspozuarit”.

Një emision nga Ylli Rakipi, me gazetarin dhe analistin Andi Bushati dhe plot emra të tjerë të njohur të gazetarisë shqiptare.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këtë radhë raportohet se janë jo pak, por 4 spikerë lajmesh që kanë vendosur të largohen nga "Top"-i.

Pas thashethemeve të shumta për largimin e tij nga “Vizion Plus” për të nisur një aventurë të re në një tjetër televizion gjeneralist, Tu

Një foto e shkrepur gjatë ditës së djeshme të Agron Llakajt, moderatorit, aktorit dhe autorit të “Al Pazar” me Ben Blushin, drejtorin e "

Si njeri i medias, me eksperiencë të gjatë dhe të sukesesshme, Blendi Fevziu e di mirë që kur përflitet shumë për një lajm, e mira do të

Është ndarë nga jeta ditën e enjte (31 maj) spikerja e “Radio Shkodra”, Suzana Dibra në moshën 62-vjeçare.

Ishte 23 maji i vitit 2008 kur themeluesi i Top Channel-it, Dritan Hoxha, humbi jetën tragjikisht në një aksident automobilistik.

Motër File, murgesha që shërben në Fushë-Milot në bashkëpunim me Caritasin dioqezën Tiranë-Durrës arriti të fitojë 7.5 milionë këtë të di

Prej fillimit të sezonit në “Portokalli”, aktori Rezart Veleshnja në një prej roleve të tij imiton dhe gazetarin e njohur Arian Çani.

Rudina Xhunga është një nga gazetaret më të vjetra të televizionit.