Zbulohet kush do të zëvendësojë Sokol Ballën çdo të enjte tek Top-Channel

Postuar: 05/01/2018 - 22:15

   Gazetari Ylli Rakipi ka lënë News 24 për Top-Channel. Emisionin e tij "Të paekspozuarit", Rakipi do ta drejtojë në Top-Channel ku do të zëvendësojë "Top Story"-n e Sokol Ballës. Largimi i Rakipit nga News 24 konfirmohet nga burime pranë këtij televizioni. 

Mësohet gjithashtu se emisioni i Rakipit do transmetohet të enjten, njësoj si Top-Story, me tematikë aktualitetin politik. 

Sokol Balla u largua nga Top-Channel në fund të 2017-ës pas 12 vitesh pune si gazetarë dhe drejtues në këtë media. Më herët, Balla u largua nga drejtor informacioni ku në vend të tij u komandua Endri Xhafo. Balla pritet të drejtojë një emision të ri në Vizion Plus. Mësohet se "Real Story" do jetë emisioni që do drejtojë Sokol Balla, ndërsa njëkohësisht mësohet se ai do jetë edhe drejtor informacioni në Vizion Plus. 

Nga ana tjetër, sa i takon emisionit "Top-Story", i drejtuar nga Sokol Balla prej 12 vitesh, burime pranë Top-Channel bënë të ditur se do transmetohet në ditë të ndryshme dhe drejtuesi i tij do jetë Endri Xhafo, i rikthyer në Top-Channel pak muaj më parë, pas një shkëputje disa vjeçare nga kjo media për ABCnews. /shqiptarja.com 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lajmi për largimin e Anjeza Majës nga drejtimi i programit “Në Shtëpinë Tonë”, pas tre sezonesh, bëri dje xhiron e të gjithë portaleve.

Që pas largimit të bujshëm nga “Top Channel”, moderatoren Jonida Shehu e kemi parë të shfaqet rrallë në ekranet tona. 

   Moderatorja  Klea Huta, e cila u bë e njohur si në emisionin “Gjeniu i Vogël”, para pak muajsh lajmëroi se do të do të niste një proje

Këtë radhë raportohet se janë jo pak, por 4 spikerë lajmesh që kanë vendosur të largohen nga "Top"-i.

Pas thashethemeve të shumta për largimin e tij nga “Vizion Plus” për të nisur një aventurë të re në një tjetër televizion gjeneralist, Tu

Një foto e shkrepur gjatë ditës së djeshme të Agron Llakajt, moderatorit, aktorit dhe autorit të “Al Pazar” me Ben Blushin, drejtorin e "

Si njeri i medias, me eksperiencë të gjatë dhe të sukesesshme, Blendi Fevziu e di mirë që kur përflitet shumë për një lajm, e mira do të

Është ndarë nga jeta ditën e enjte (31 maj) spikerja e “Radio Shkodra”, Suzana Dibra në moshën 62-vjeçare.

Ishte 23 maji i vitit 2008 kur themeluesi i Top Channel-it, Dritan Hoxha, humbi jetën tragjikisht në një aksident automobilistik.