Akuzat për Xhafajn/ Sot mblidhet Kuvendi, opozita pritet të bllokojë seancën

Postuar: 17/05/2018 - 09:11

Ashtu siç është paralajmëruar edhe më herët, seanca e sotme e Kuvendit pritet të shoqërohet me debate dhe tensione nga ana e opozitës.

Kuvendi do të mblidhet sot në orën 10:00 nën drejtimin e zv/kryetares Vasilika Hysi, ndërsa në rend të ditës është parashikuar të bëhet edhe betimi i deputetit më të ri të Republikës së Shqipërisë, Spartak Braho, i cili zëvendësoi Saimir Tahirin, pasi ky i fundit hoqi dorë nga mandati, i cili aktualisht ndodhet në ‘arrest shtëpie’.

Opozita paralajmëroi se seanca e së enjtes nuk do të jetë normale nëse nuk jep dorëheqjen Xhafaj, ndërsa deputetët do tentojnë të bllokojnë punimet. Xhafaj në një dalje publike dje për mediat sulmoi opozitën, dhe theksoi se audiopërgjimi i publikuar nga PD ku pretendohet se është regjistruar vëllai i tij, është manipulim. Ministri theksoi se do të vijojë detyrën dhe se nuk trembet nga shantazhet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Deputeti i PD, Edi Paloka ka dalë sot në një deklaratë për mediat ku ka hedhur edhe një herë akuza kundër qeverisë për rastin Xhafaj.

   Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka ironizuar Kryeministrin Edi Rama në një status të tij në Facebook ku shkruan: “Nga Bas

   Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka dhënë një intervistë për median austriake ‘Kurier.at’, ku ka folur për integrimin e vendeve të B

   Kryetari i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, ka komentuar situatën politike të ditëve të fundit në vend, dhe jo vetëm, pas denoncimi

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Rama, i cili tha se

Pas konferencës së gazetarit që realizoi audiopërgjimin e Agron Xhafajt dhe Albert Veliut ka reaguar kryeministri Edi Rama.

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka tha se forca politike që ai drejton duhet të jetë gati jo vetëm për zgjedhjet vendore

Presidenti Ilir Meta, në bashkëpunim me Institutin Kombëtar të Integrimit të Jetimëve Shqiptarë, organizoi një pritje me fëmijë dhe të ri

   Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot Zëvendëskryeministrin e Republikës së Maqedonisë për Çështjet Evropiane, zotin Bujar Osm

   Nënkryetari i PD, Edi Paloka i ftuar në studion e lajmeve të Ora News hodhi akuza ndaj disa ambasadorëve të akredituar në vendin tonë