“Audiopërgjimi ishte montim”, Klodiana Lala: Dyshohet se Rama po përfshihet në hetimin e prokurorisë

Postuar: 17/05/2018 - 07:38

Gazetarja e ‘News24’ Klodiana Lala teksa komentoi audiopërgjimin që publikoi PD, ku pretendohet se është regjistruar vëllai i ministrit Fatmir Xhafaj duke bërë biseda me trafikantë droge, deklaroi se ka dyshime që Rama është përfshirë në hetimet e prokurorisë.

E ftuar në emisionin “Opinion”, Lala u shpreh se reagimi i kryeministrit ishte shumë i nxituar dhe ngre dyshime për mënyrën e marrjes së audio-përgjimit për ekspertizën.

“Të thuash fjalën montazh duhet që videon ta kesh marrë në mënyrë ligjore. Dhe duhet që ekspertët e licensuar të bëjnë krahasimin e zërit në audio dhe kampionin krahasues që është ai i Agron Xhafajt të cilin nuk e kanë. Nxitimi i kryeministrit më duket i pavend, nëse ai e ka marrë audiopërgjimin në rrugë të tij atëherë kemi një kryeministër që përfshihet në hetime”, tha Klodiana Lala.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Deputeti i PD, Edi Paloka ka dalë sot në një deklaratë për mediat ku ka hedhur edhe një herë akuza kundër qeverisë për rastin Xhafaj.

   Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka ironizuar Kryeministrin Edi Rama në një status të tij në Facebook ku shkruan: “Nga Bas

   Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka dhënë një intervistë për median austriake ‘Kurier.at’, ku ka folur për integrimin e vendeve të B

   Kryetari i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, ka komentuar situatën politike të ditëve të fundit në vend, dhe jo vetëm, pas denoncimi

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Rama, i cili tha se

Pas konferencës së gazetarit që realizoi audiopërgjimin e Agron Xhafajt dhe Albert Veliut ka reaguar kryeministri Edi Rama.

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka tha se forca politike që ai drejton duhet të jetë gati jo vetëm për zgjedhjet vendore

Presidenti Ilir Meta, në bashkëpunim me Institutin Kombëtar të Integrimit të Jetimëve Shqiptarë, organizoi një pritje me fëmijë dhe të ri

   Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot Zëvendëskryeministrin e Republikës së Maqedonisë për Çështjet Evropiane, zotin Bujar Osm

   Nënkryetari i PD, Edi Paloka i ftuar në studion e lajmeve të Ora News hodhi akuza ndaj disa ambasadorëve të akredituar në vendin tonë