Audiopërgjimi/ Rama merr në mbrojtje Xhafajn: Hetim nga ekspertë të huaj

Postuar: 16/05/2018 - 11:50

Kryeministri i vendit Edi Rama e quajti audio-përgjimin e publikuar nga Partia Demokratike, për vëllain e ministrit të Brendshëm një maskaradë të mirëfilltë destabilizuese me qëllim që të pengohen negociatat e Shqipërisë me BE.

Duke marrë kështu në mbrojtje ministrin e tij të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, Rama tha se ka kërkuar një hetim të plotë jo vetëm nga autoritetet shqiptare por edhe nga ekspertë të huaj, për të vërtetuar autencitetin e asaj videoje, që siç tha, PD-ja e mbron si origjinale.

"Kjo është maskaradë e mirëfilltë destabilizuese, për ti thënë Europës që Ministria e brendshme është organizata mëmë e trafikut të drogës. Është për të thënë se sa të jetë Rama kryeministër, Ministria e Brendshme nuk do drejtohet nga njeri tjetër, veçëse nga eksponentë të botës së krimit global. Maskarada meriton një përgjigje të qartë. Paralelisht me kërkesën për një hetim imediat për materialin unë kam kërkuar nga një agjenci e specializuar të hetojë për autencitetin e këtij materiali."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sipas të gjitha gjasave kryqëzata e personalizuar e Edi Ramës për të bindur shtetet anëtare të BE që të hapin negociatat me Shqipërinë nu

Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së grupit Parlamentar ka reaguar rreth vendimit të dhënies së tiutllit "Qytetar nderi" nga Bashkia

Ka përfunduar mbledhja e grupit parlamentar të PS-së e zhvilluar gjatë ditës së sotme.

Ish-deputetja e PD-së, Majlinda Bregu, kritike e hapur e kreut të PD-së, Basha, e ftuar në KAPITAL në Vizion Plus,

Rinegociimi i marrëveshjes së detit me Greqinë ka pështjelluar sërish opinionin publik.

Pas lajmit se Partia Socialiste shtoi në radhët e saj dy deputete të reja nga PDIU, Reme Lalën dhe Elena Xhina, kjo e fundit ka reaguar p

Dekorimin e ish-deputetit Gafur Mazreku, i cili plagosi themeluesin e PD-së Azem Hajdarin në vitin 1997, ish-kryeministri Sali Berisha e

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar pas largimit të dy deputeteve Reme Lala dhe Elena Xhina nga kjo forcë drejt Partisë Social

Kryeministri Edi Rama ka vijuar turin e tij në qarkun e Dibrës, e pasdite është ndalur edhe në Klos.

Masat antikorrupsion që kanë ndërmarrë qeveria kanë nisur të japin rezultatet e para konkrete.