Audiopërgjimi/ Salianji e Alibeaj nuk shkojnë në Prokurori për të dëshmuar

Postuar: 17/05/2018 - 10:39

Prokuroria e Përgjithshme i ka dërguar një ditë më parë fletë thirrje për tu paraqitur për të dëshmuar, deputetëve të PD-së Ervin Salianji, Enkelejd Alibeaj dhe Gazmend Bardhi, për audiopërgjimin e publikuar dy ditë më parë ku u tha se shfaqej vëllai i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj duke biseduar me një trafikant.

Mësohet se dy deputetët demokratë, Salianji dhe Alibeaj nuk do të paraqiten për të dëshmuar për shkak të seancës së Kuvendit e cila nisi rreth orës 10:00. Ndërkohë që ata ishin ftuar të dëshmonin rreth orës 10:30.

Mësohet se bashkë me ta edhe këshilltari ligjor i PD-së, Gazment Bardhi i ka kërkuar organit të akuzës të caktojë një datë tjetër për t’i marrë në pyetje.

Thirrja e tre demokratëve për të dëshmuar erdhi pas thirrjes publike të kryeministrit të vendit Edi Rama, i cili e cilësoi jo autentik audio-përgjimin e PD-së dhe tha se për këtë dikush duhet të paguante me burg.   

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Deputeti i PD, Edi Paloka ka dalë sot në një deklaratë për mediat ku ka hedhur edhe një herë akuza kundër qeverisë për rastin Xhafaj.

   Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka ironizuar Kryeministrin Edi Rama në një status të tij në Facebook ku shkruan: “Nga Bas

   Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka dhënë një intervistë për median austriake ‘Kurier.at’, ku ka folur për integrimin e vendeve të B

   Kryetari i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, ka komentuar situatën politike të ditëve të fundit në vend, dhe jo vetëm, pas denoncimi

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Rama, i cili tha se

Pas konferencës së gazetarit që realizoi audiopërgjimin e Agron Xhafajt dhe Albert Veliut ka reaguar kryeministri Edi Rama.

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka tha se forca politike që ai drejton duhet të jetë gati jo vetëm për zgjedhjet vendore

Presidenti Ilir Meta, në bashkëpunim me Institutin Kombëtar të Integrimit të Jetimëve Shqiptarë, organizoi një pritje me fëmijë dhe të ri

   Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot Zëvendëskryeministrin e Republikës së Maqedonisë për Çështjet Evropiane, zotin Bujar Osm

   Nënkryetari i PD, Edi Paloka i ftuar në studion e lajmeve të Ora News hodhi akuza ndaj disa ambasadorëve të akredituar në vendin tonë