Basha vizitë në familjen e policit të vrarë, mesazhi i fortë që jep

Postuar: 13/01/2018 - 11:23

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka qenë sot në familjen e komisar Artan Cukut me rastin e 105-vjetorit të krijimit të policisë shqiptare. Ai ka falënderuar burrat dhe gratë e ndershme nën uniformë që përmbushin me përkushtim e sakrificë detyrën e tyre por tha se sot policia ndodhet në një moment tragjik e tradhtuar nga drejtuesit politikë.

Basha tha se të bësh vetting me Xhafën e Ramën është si t’i varësh mëlçitë ujkut në qafë. Nuk kanë munguar akuzat nga ish-ministrit Tahiri dhe ish-drejtorit të Policisë Haki Çako.

"Dua të jap një mesazh për të gjithë punonjësit e policisë për sakrificën, përkushtimin, trimërinë dhe kurajën me të cilën përmbushin detyrën e tyre. Policia ndodhet në një moment tragjik e tradhtuar nga drejtuesit politik. Nëse më parë policët ndodheshin në ballë të luftës sot kriminalët ndodhen në kupolën e policisë. Shqipëria është në këtë gjendje sepse Policia e Shtetit është dorëzuar nga politika, pushteti i korruptuar krimit dhe veprimtarisë kriminale. Shërbimi më i madh ndaj burrave dhe grave nën uniformë të bashkohemi në një aleancë vlerash të shporrim krimin në pushtet. I bëj thirrje çdo burri dhe gruaje nën uniformë të gjejë forcën. Korrupsioni në polici nuk nisi nga policët por nga koka. Vettingu nga Xhafa apo Edi Rama është si t’i varësh mëlçitë ujkut në qafë."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj në një reagim deklaroi se nëse audio-përgjimi është i vërteta ai do të japë dorëheqjen.

   Partia Demokratike ka ridërguar kërkesën për leje për protestën e së nesërmes, në Policinë e Tiranës.

   Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka sfiduar liderin e opozitës një ditë para protestës së paralajmëruar të ditës së shtunë.

   Kryetari i komanduar i degës së Partisë Demokratike në Durrës Ferdinand Xhaferaj në studion e REPORT Tv një ditë para protestës së opo

Detajet e fundit të protestës së thirrur për largimin e Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, Lulzim Basha i diskutoi me aleatët e opozi

Pas thirrjes së kryeministrit Edi Rama që qytetarët të mos dalin nesër në protestë, pasi opozita i do për foto dhe më vonë ata do kuptojn

Kryeministri Edi Rama në një postim në Facebook, ka reaguar për protestën e opzoitës që do të mbahet ditën e shtunë në kryeqytet.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka pritur të kalojnë mbi 24 orë pas vjedhjes që ndodhi te zyrat e Prokurorisë në Durrës, për të r

Deputeti gjerman i CDU, Gunther Krichbaum i cili është një nga zërat kundër hapjes së negociatave të BE-së me Shqipërinë ka folur rreth k