Berisha: Xhafaj iku, ky do jetë ministri i ri i Brendshëm

Postuar: 23/05/2018 - 21:32

   Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi të mërkurën në darkë se ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj do dorëhiqet dhe kjo është vetëm çështje ditësh.

“Fatmir Xhafaj është i ikur, kjo është çështje ditësh”, - u shpreh Berisha në emisioni “Byro Politike” në ABCNews sa i takon Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Deputeti demokrati theksoi se presioni ndërkombëtar do të jetë në rritje ndaj Xhafajt teksa zbuloi edhe zëvendësuestin e tij: “Do të jetë Taulant Gurra (Balla) që do të pasojë Fatmir Xhafajn”.

Sakaq, Berisha e akuzoi Xhafajn si një njeri hipokrit, i cili fshehu dënimin e vëllait për vite me radhë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, pas seancës parlamentare, foli në dalje të Kuvendit për një “shkatërrim përfundimtar

Ashtu si në seancat e fundit edhe seanca e sotme e Kuvendit është shoqëruar me tensione dhe debate të ashpra mes opozitës dhe mazhorancës

Ka rinisur pas një ndërprerje prej 10 minutash seanca e Kuvendit, ndërkohë që në foltore qëndron ende kryetari i PD-së Lulzim Basha.

Kreu i opozitës Lulzim Basha tha nga foltorja e Kuvendit se Shqipëria mori lajmin më të keq, pasi partitë gjermane nuk do të votojnë pro

Në kuadër të vizitës zyrtare në Hungari, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u prit në një takim të veçantë edhe nga Kryeministri i Hunga

   Sheshi “Skënderbej” fitoi të mërkurën Çmimin Europian të Hapësirës Publike 2017, në konkursin e zhvilluar në Barcelonë, ku Shqipëria k

   Një qytetar nga Durrësi, ka denoncuar sot faktin që sipas tij, kryebashkiaku Vangjush Dako dhe drejtori i OSHEE, Adrian Çela po zhvend

   Ish-kryeministri Sali Berisha, ka komentuar aktualitetin politik duke deklaruar me bindje se vendi ndodhet në një udhëkryq dhe zgjidhj

   Presidenti i Republikës lir Meta vizitoi sot Hungarinë ku u mirëprit nga Presidenti i Republikës së Hungarisë, János Áder, në Sheshin

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko ka reaguar pas pretendimeve se Shqipëria do pranojë rreth 600 mijë refugjatë nga vendet e