Denoncimi/ Dolëm të prisnim Ramën me protesta, policia kontrolle dhe terror

Postuar: 12/01/2018 - 14:37

"Sot populli i Torovicës ishte bërë gati për t’i dalë para Edi Ramës në Lezhë me protestuar për me na shtruar rrugën. Por na ndodhi papritur. Policia bllok kontroll çdo personi dhe makine, duke na marrë emrat duke na terrorizuar."

Është ky denoncimi që një qytetar ka bërë tek ish-kryeministri Sali Berisha, i cili teksa publikon mesazhin e qytetarit në Facebook, shkruan se kjo ka ndodhur pasi Noriega me kumbarët dhe ndrikullat po zhgërryhen në qytetin e Lezhës, sipas tij.

STATUSI I PLOTË

Banoret e Torovicese ndalohen te protestojne, pasi Noriega me kumbaret dhe ndrikullat po zhgerryhen ne Lezhe!Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
Mesazhi qytetarit dixhital
Mirëmëngjes i nderuar
Sot populli i Torovicë ishte bërë gati për t’i dalë para Edi Ramës në Lezhë me protestuar për me na shtruar rrugën.
Por na ndodhi papritur.
Policia bllok kontroll çdo personi dhe makine, duke na marrë emrat duke na terrorizuar.
Ku është pseudoshteti

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetari i PD-së Lulzim Basha, i ka dërguar një mesazh ngushëllimi familjes së Kryetarit të këshillit të Bujanovcit, Jonuz Musliu, i cili

Kur edhe pak ditë ndajnë nga protesta e paralajmëruar e opozitës, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim ka përsëritur thirrjen dre

Kryeministri Rama ka mbledhur sot familjarët e 4 viktimave të “21 janarit” në ambientet e Kryeministrisë, duke i përkujtuar në këtë përvj

Ish-deputetja Mimoza Hafizi reagon pas lajmit të publikuar në media që e kanë përjashtuar nga partia Libra, duke theksuar se nuk ka shkel

Kanë nisur këtë të diel në Korçë bisedimet e ditës së tretë mes delegacionit shqiptar dhe atij grek të udhëhequr nga ministrat e Jashtëm

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur komentuesve të tij në “Facebook”, të cilët i komentojnë për tematika nga më të ndryshmet.

Pas 48 orësh negociata në një hotel privat të Korçës me homologun e tij grek Nikos Kotzias, ka ardhur reagimi i parë për mediat i ministr

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi në një takim me strukturat e partisë në njësinë 5 në Tiranë akuzoi kryeministrin Rama, por pa ia përm

Ndërsa Shoqata për Autonominë Vendore zhvillonte një mbledhje ku morën pjesë kryetarët e 45 bashkive të vendit, edhe kryeministri Edi Ram

Ndonëse ata të dy ishin figurat kryesore që e ngritën, duket se partia Libra në mbledhjen e Komisionit të Etikës, ka marrë një vendim dra