Denoncimi: Dramatike situata në Currila, Vangjush Dako braktis banorët e bizneset në fatkeqësi!

Postuar: 25/03/2018 - 22:35

"Pasi shembi shtëpi dhe biznese me ndërtimet e rrezikshme, Gjushi braktis banorët në fatkeqësi!"

Kështu shkruan ish-kryeministri Sali Berisha në Facebook, teksa ka publikuar mesazhin e qytetarit dixhital.

Sipas asaj që qytetari dixhital denoncon tek deputeti demokrat, si pasojë e rrëshqitjes së dherave në Kodër Currila po rrezikohen 5 shtëpi ndërsa janë mbyllur 3 biznese pasi dheu po i merr përpara ndërsa instancat më të larta të qytetit nuk kanë marrë asnjë masë.

STATUSI I PLOTË

Pasi shembi shtepi dhe biznese me ndertimet e rrezikshme, Gjushi braktis banoret ne fatkeqesi!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Mirmbrema.Doja te ndaja nje shqetsim me ju.Si ka mundesi qe askush nuk reagon per rreshkitjen masive te Kodres ne Currila,flas per reagim ne instancat me te larta,sepse aty jan braktisur rreth 5 shtepi dhe jan mbyllur 3 biznese pasi dheu gati po i mer perpara,ka 1 jav qe as dheu nuk pastrohet,nderkohe per te bere pallatet qe mbin cdo dite neDurres, kamionet dhe skavatoret i hapin gropat me mijra meter katror brenda nates dhe dheut ja gjejn vendin. eshte 1 situate dramatike dhe pote kishte prokurori dhe shtet Vangjush Dako dhe komplet zinxhiri qe investuan ne ate projekt mafioz milionaeuro para fushates 2015 qe sot jan bere balte,do ishin ne burg.Un jam i mendimit qe po te meret 1 dron dhe te filmohet gjendja nga lart do te shikohet se cfare drame eshte.Shendet e gjith te mirat.”

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD, Edmond Spaho sqaron në një letër drejtuar Kryetarit të Kuvendit arsyet përse PD e konsideron farsë d

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur gjithnjë për pasionin e tij për notin por edhe për ecjen, ndërsa shpeshherë ka thyer edhe rekordet

   Në një deklaratë për media, zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa, ka deklaruar se “Bashkia e Tiranës shpall fituese të tenderit fiktiv 10

   Nesër, Kuvendi i Shqipërisë do të zhvillojë seancën e tij të fundit për këtë sesion.

   Kreu i opozitës, Lulzim Basha, ka hedhur akuza për Donika Prela dhe Arta Marku, duke shkruar se ato “po fshehin prova të forta akuzues

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, i është përgjigjur nënkryetares së Kuvendit, Vasilika Hysi, e cila i kërkoi opozitës të

Pas publikimit të videos së përplasjes së kreut të PD të Gramshit, Elmas Haruni me efektivet e policise, ka reaguar në Facebook kreu i gr

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një bashkëbisedim me qytetarë të Durrësit.

   Shumë herë në javët e fundit është artikuluar nga ambasadorët dhe ndërkombëtarët evropianë që maxhoranca dhe opozita duhet të bashkëpu