Deputeti i PD-së i del në mbrojtje Stresit: Rama ka hakmarrje personale me të

Postuar: 14/04/2018 - 20:13

Deputeti i Partisë Demokratike Luçiano Boçi, i ka dalë në mbrojtje këngëtarit Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit si “Stresi”, i cili u kap duke konsumuar lëndë narkotike të dyshuar si kokainë.

Boçi i ka dalë në mbrojtje këngëtarit, duke nënvizuar se kjo është një hakmarrje e kryeministrit Edi Rama ndaj tij pasi e ka kritikuar publikisht.

Postimi i plotë:

“Stresi i Ramës quhet STRESI

Jo në një rast këngëtari i njohur e ka sfiduar Ramën.

Njëherë me arratisje. Shpesh me deklarata thumbuese e të drejtpërdrejta.

Rama e di mirë që ato ndikojnë shumë në rrënimin e figurës së tij tek rinia.

Prandaj nuk është fare i qetë për këtë.

Megjithëse Rama ka bërë shpesh ndaj Stresit “të padëgjuarin”, atë hakmarrësin e vogël që i gëlon në shpirt e ka aktivizuar gjithmonë dhe stresi i është shtuar.

I akuzoi të atin vetëm para pak ditësh, në kazanët e tij, se ishte organizator në protestën e Kukësit dhe tani godet vetë këngëtarin.

Angazhoi forcat speciale, agjentët, policinë, sejmenët e soj e sorollop, m.q.s Stresi siç e ka pranuar dhe vetë si artist që është, e bënte ndonjë vizë me raste festash, vetëm e vetëm ta arrestonte.

Unë habitem si nuk organizon po kaq forca me kap ato që e fusin kokainën në Shqipëri dhe që e shpërndajnë.

Sa për përdoruesit, nuk po bëj moralistin, nuk jam dakort me atë çka ato bëjnë.

Por ama përdoruesi më zyrtar në vendin tonë që dihet dhe botërisht është vetë kryeministri.

Por ky nuk ndalohet e arrestohet nga “policët”.

Ky nderohet!????

Po e them këtë që mos më akuzojnë pastaj për moskallzim krimi, siç ja bënë dhe Stresit”

Image result for stresi arkimed lushaj

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka publikuar në Facebook një video brenda sallës së Gjykatës së Apelit në Shkodër, ku do sh

Deputet i Partisë Demokratike për Durrësin, Edi Paloka, përmes një statusi në faqen e tij të “Facebook”-ut sulmon kryeministrin Edi Rama

Nuk ka bir ku...’ të më pengojë në rrugën për drejtësi’, ishte kjo deklarata e ish-ministrit Saimir Tahiri e cila bëri bujë në

   “Për batutën s’kam koment që unë të kopjohem nga ata që janë rritur nën hijen time, ndodh shpesh, s’është problem.

   Kryeministri Edi Rama ka shprehur keqardhjen për shpalljen ‘non grata’ të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla dhe deputetit, dikur soci

   Partia Demokratike do të mbledhë nesër Këshillin Kombëtar, për të vendosur mbi ndryshimet statutore.

"Belgjika nuk është vend i "arit" ku mund të gjeni çfarëdo lloj gjëje që të kërkoni, prandaj mos ejani në Belgjikë për të kërkuar azi

Deputeti durrsak Lefter Koka, është fotografuar sot në Kuvend teksa ka shkuar për të përshëndetur deputetin Saimir Tahirin.

Pas deklaratës për gazetarët se nuk do të kishte bir nëne apo kurve që do ta pengonte, ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka reaguar