A do të dorëhiqet Xhafaj? Rama e thotë prerë: Ministri i Brendshëm…

Postuar: 16/05/2018 - 12:06

Në mbledhjen e grupit PS-së, kryeministri Edi Rama ka dhënë përgjigjen e prerë nëse ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj do të vazhdojë detyrën apo do të dorëhiqet pas publikimit të audiopërgjimit nga Partia Demokratike.

Rama tha se Xhafaj nuk duhet të përgjigjet, jo ligjërisht, por as moralisht, pasi ka në zotërim një analizë shkencore që vërteton se materiali i PD nuk është autentik.

"Saliu deklaroi se dëshmitarin nuk e nxjerrim, se kemi frikë mos na e vrasin. Unë e kam marrë mbrëmë përgjigjen e ekspertizës shkencore nga një laborator më i mirë i botës. Mua ajo përgjigje më mjafton. Mua më mjafton për t’ju thënë juve se s’kemi përpara asnjë provë për ministrin e Brendshëm por një material jo autotentik, mes të cilit synohet destabilizimi i qeverisjes, shkatërrimi i segmentit të fundit për rrugën drejt BE."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Deputeti i PD, Edi Paloka ka dalë sot në një deklaratë për mediat ku ka hedhur edhe një herë akuza kundër qeverisë për rastin Xhafaj.

   Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka ironizuar Kryeministrin Edi Rama në një status të tij në Facebook ku shkruan: “Nga Bas

   Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka dhënë një intervistë për median austriake ‘Kurier.at’, ku ka folur për integrimin e vendeve të B

   Kryetari i partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, ka komentuar situatën politike të ditëve të fundit në vend, dhe jo vetëm, pas denoncimi

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Rama, i cili tha se

Pas konferencës së gazetarit që realizoi audiopërgjimin e Agron Xhafajt dhe Albert Veliut ka reaguar kryeministri Edi Rama.

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka tha se forca politike që ai drejton duhet të jetë gati jo vetëm për zgjedhjet vendore

Presidenti Ilir Meta, në bashkëpunim me Institutin Kombëtar të Integrimit të Jetimëve Shqiptarë, organizoi një pritje me fëmijë dhe të ri

   Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot Zëvendëskryeministrin e Republikës së Maqedonisë për Çështjet Evropiane, zotin Bujar Osm

   Nënkryetari i PD, Edi Paloka i ftuar në studion e lajmeve të Ora News hodhi akuza ndaj disa ambasadorëve të akredituar në vendin tonë