‘E dëgjove Ndrenikën, po Asqeriun’? Rama reagon me përgjigje të prerë: Duan, apo s’duan…

Postuar: 13/02/2018 - 08:44

Pas debatit të madh për godinen e Teatrit Kombëtar, reagimit të fortë të artistëve kundër dhe përplasjes me ministren, edhe pas replikave në distancë me të madhin Robert Ndrenika, ka ardhur edhe reagimi i kryeministrit Edi Rama.

Ka qenë një komentues që e ka pyetur Ramën në faqen e tij në “Facebook”, nëse i ka dëgjuar Ndrenikën dhe Bujar Asqeriun që flasin nga plasja e shpirtit. Rama i është përgjigjur se teatri i Ri Kombëtar do bëhet, duan apo s’duan ata që nuk sipas Ramës nuk dinë çfarë duan.

REPLIKA 

Komentuesi: E degjove Robert Ndreniken Edo? Po Bujar Asqeriun? Folen nga plasja shpirtit…keshtu jemi pothuaj te gjithe,edhe pse te japim voten qe te mos fitoje me ai Qoftelargu!

Rama: Jo Andi nuk i kam degjuar dhe nuk e di cfare plasje kane, po di qe debati per te mbrojtur godinen e rrenuar teatrit, eshte nje debat i stervjeter, i sterlodhur dhe pa asnje vlere e asnje kuptim sot! Sa ka bere qeveria ime per teatrot, muzete, stadiumet ne vetem 4 vjet nuk i kane bere te gjitha qeverite bashke ne 25 vjet! Nuk mjaftojne? Aspak. Por ama leksione te asnje lloji s’na jep dot askush dhe ne keto kater vjet do bejme ende me shume, perfshire edhe Teatrin e Ri Kombetar, duan s’duan ata qe s’dine cfare duan!

rama

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kreu i partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka publikuar një video të Durrësit të përmbytur si pasojë e shiut intensiv.

Deputeti i PD-së Klevis Balliu ka sjellë sot pjesën e dytë të filmit me personazhe të politikës për të treguar sipas tij, historikun e qe

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, ka deklaruar se rreth 130 punonjës të policisë së burgjeve janë konstatuar me rekorde penale, 70 pu

Është mbledhur sot për herë të parë, Komisioni Hetimor për “Tahirin”, i cili do të ushtrojë veprimtarinë e tij për një periudhë 6-mujore,

Koço Kokëdhima, kryetari i partisë më të re në spektrin politik shqiptar, nëpërmjet një analize ka denoncuar ashpër mënyrën se si sistemi

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka bërë denoncimin e radhës në “Facebook”-un e tij, duke iu referuar qytetarit dixhital.

Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama ishte në Durrës, në Xhafzotaj, ku mori pjesë në inaugurimin e pallatit të ri të sportit.

Dy demokratë të vjetër janë parë këtë të diel në Durrës nën shoqërinë e njëri-tjetrit për të kaluar një drekë në qytetin bregdetar, njëri

Me titullin “Darka e gabuar” e Frrokajt me Ramën dhe protesta”, gazeta zyrtare e Partisë Demokratike, “RD”, flet për një “darkë të gabuar

Avokati Spartak Ngjela, ka reaguar në lidhje me ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar.